Kategorie: Drahé kovy

Drahé kovy – Světová cena drahých kovů – grafy tabulky


Světová cena drahých kovů. Poměr světové ceny Drahých kovů, vychází z uveřejněných cen burz s drahými kovy. Jak se počítá světová cena zlata? například:
London FIX * Kurz USD/czk = 1 oz Trojská unce zlata

1719                * 19,152               =  32.922,28 Kč/g

Oz trosjká unce  :  Oz/g     = g    Světová cena zlata v Kč za gram

32.922,28            : 31,1035 = 1.058,48 Kč/g

…………….

Tabulka – Kolik stojí trojská unce – Výpočet světové ceny zlata a ostatních drahých kovů – Cena pro dnešní den a cena online.

Světová cena dnešní den FIX zlato, stříbro, platina, palládium.  Cena zlata dnes LBMA a ČNB.
TrojskaUnceFix

Světová cena aktuální online SPOT zlato, stříbro, platina, palládium.  Každých 5 min nová.
TrojskaUnceFix

—————-
Některé poměry cen drahých kovů jsou online poměry v pětiminutových intervalech, například první graf Poměru ceny zlata a stříbra „Poměr 24hod Au/Ag“ Další tabulky ukazují poměrnou cenu jednoho drahého kovu ku druhému v denních inetervalech. Poměr ceny zlata a stříbra znamená kolik dostanete (dáte) gramů stříbra za jeden gram zlata (bez poplatků).
               

Poměr zlato ku stříbru, překrývající se graf za poslední 3 dny, v intervalech 5 minut podle online světové ceny zlata, stříbra a online kurzu dolaru a koruny. Každý den je jinou barvou.

Světová cena zlata, stříbra, platiny, palladia, rhodia podle světových burz.

Řadit dle : -

A velcí těžaři dál krvácejí

A velcí těžaři dál krvácejí

BHP Billiton, Rio Tinto, Barrick, AngloAmerican, Glencore… a další a další. Přehled největších světových těžařů je také přehledem obrovských ztrát, s nimiž se tyto kolosy v současné době potýkají. Své ztráty počítají v nám nepředstavitelných číslech. O těch středních a malých ani nemluvě. Zkrátka těžit prakticky cokoliv se dnes moc nevyplácí. (Pokračování textu…)

Výrazně ztrácí i Rio Tinto

Výrazně ztrácí i Rio Tinto

Že těžaři drahých i průmyslových kovů velmi strádají vlivem pádu cen těchto kovů v posledních letech, není třeba připomínat. Ti malí často svou těžbu končí nebo končí ve spirále dluhů, stranou velkých problémů však nezůstávají ani ti velcí. (Pokračování textu…)

1 2 3 16