Kategorie: Drahé kovy

Drahé kovy

Světová cena drahých kovů grafy tabulky

Světová cena drahých kovů. Poměr světové ceny Drahých kovů, vychází z uveřejněných cen burz s drahými kovy.
 

Trojská unce – cena – výpočet

Jak se počítá světová cena zlata? například:
London FIX * Kurz USD/czk = 1 oz Trojská unce zlata

1719                * 19,152               =  32.922,28 Kč / oz

Oz trosjká unce  :  Oz/g     = g    Světová cena zlata v Kč za gram

32.922,28            : 31,1035 = 1.058,48 Kč/g

 

Trojská unce – cena – tabulka

Tabulka – Kolik stojí trojská unce – Výpočet světové ceny zlata a ostatních drahých kovů – Cena pro dnešní den a cena online.
Světová cena dnešní den FIX zlato, stříbro, platina, palládium.  Cena zlata dnes LBMA a ČNB.
TrojskaUnceFix
Světová cena aktuální online SPOT zlato, stříbro, platina, palládium.  Každých 5 min nová.
TrojskaUnceFix
 

Poměr ceny zlata / stříbra – graf

Některé poměry cen drahých kovů jsou online poměry v pětiminutových intervalech, například první graf Poměru ceny zlata a stříbra „Poměr 24hod Au/Ag“ Další tabulky ukazují poměrnou cenu jednoho drahého kovu ku druhému v denních inetervalech. Poměr ceny zlata a stříbra znamená kolik dostanete (dáte) gramů stříbra za jeden gram zlata (bez poplatků)

Poměr zlato ku stříbru, překrývající se graf za poslední 3 dny, v intervalech 5 minut podle online světové ceny zlata, stříbra a online kurzu dolaru a koruny. Každý den je jinou barvou.

Světová cena zlata, stříbra, platiny, palladia, rhodia podle světových burz.

Řadit dle : -

Zlato: Kterým směrem bude pokračovat?

Zlato: Kterým směrem bude pokračovat?

Cena zlata letos již dost výrazně vzrostla, svých maxim z roku 2011 však ještě zdaleka nedosáhla. Má tedy do něj ještě cenu investovat, nebo se zlato již obrátí opět jižním směrem. Jasnou odpověď nedá asi nikdo, je třeba zvažovat mnoho možných vlivů. Tak alespoň pohled z dílny poradenské společnosti Patria. (Pokračování textu…)

Cena zlata podle těžařů

Cena zlata podle těžařů

Cena zlata letos stoupá a těžaři si mohou mnout ruce spokojeností. Opravdu? Situace však tak růžová není. Těžaři utrpěli v minulých letech při klesající ceně zlata veliké ztráty a také jejich provozní náklady se trvale zvyšují. Těžba se stále více přesouvá do horších těžebních podmínek, výtěžnost klesá. Více nabízí pohled Jakuba Petrušky ze společnosti Zlaťáky.cz. (Pokračování textu…)

Kdy se objeví ekvádorské zlato?

Kdy se objeví ekvádorské zlato?

 

Objev nového velkého naleziště zlata, navíc mimo hlavní těžební oblasti, není věcí samozřejmou a při dnešních technologiích se odehrává pouze jednou za poměrně dlouhou dobu. Navíc příprava skutečné těžby si vyžádá nejen spoustu peněz, ale také času. (Pokračování textu…)

A velcí těžaři dál krvácejí

A velcí těžaři dál krvácejí

BHP Billiton, Rio Tinto, Barrick, AngloAmerican, Glencore… a další a další. Přehled největších světových těžařů je také přehledem obrovských ztrát, s nimiž se tyto kolosy v současné době potýkají. Své ztráty počítají v nám nepředstavitelných číslech. O těch středních a malých ani nemluvě. Zkrátka těžit prakticky cokoliv se dnes moc nevyplácí. (Pokračování textu…)

Výrazně ztrácí i Rio Tinto

Výrazně ztrácí i Rio Tinto

Že těžaři drahých i průmyslových kovů velmi strádají vlivem pádu cen těchto kovů v posledních letech, není třeba připomínat. Ti malí často svou těžbu končí nebo končí ve spirále dluhů, stranou velkých problémů však nezůstávají ani ti velcí. (Pokračování textu…)

1 2 3 17