Kdy se objeví ekvádorské zlato?

Kdy se objeví ekvádorské zlato?

 

Objev nového velkého naleziště zlata, navíc mimo hlavní těžební oblasti, není věcí samozřejmou a při dnešních technologiích se odehrává pouze jednou za poměrně dlouhou dobu. Navíc příprava skutečné těžby si vyžádá nejen spoustu peněz, ale také času.

Ekvádorské zlato

To je osud i zlatého ložiska v jihovýchodní ekvádorské oblasti Fruta del Norte (na snímku), objeveného v roce 2006. Podle dosud známých údajů se jedná o jedno z nejvýznamnějších nalezišť. Údaje zatím hovoří o zásobách 7,26 milionu uncí zlata s koncentrací 9,59 g zlata na tunu horniny a 9,73 milionu uncí stříbra s koncentrací 12,9 g stříbra na tunu horniny. Že taková příprava těžby není vůbec jednoduchá, svědčí i dosud vyvrtaných 150 kilometrů zkušebních vrtů. A také 279 milionů dolarů vynaložených na průzkum a přípravu těžby.

Práce řadu let prováděla kanadská těžařská společnost Kinross. Ta se však s ekvádorskými úřady před několika lety nedohodla na dalších podmínkách rozvoje tohoto aktiva a po následném zastavení prací se rozhodla celý projekt prodat.

Na scéně Lundin Gold

Novým majitelem se v roce 2015 stala další kanadská těžařská společnost Lundin Gold. Za 240 milionů dolarů. Ta letos v lednu podepsala dohodu s ekvádorskými úřady o využívání naleziště, přičemž úřady byly v tomto případě vstřícnější než při jednáních se společností Kinross. Je to i důsledek zvýšené snahy Ekvádoru přilákat zahraniční investice a rozvojem těžebního průmyslu omezit velkou závislost země na příjmech z těžby ropy. Proto také nedávno otevřela nové oblasti pro průzkum nalezišť zlata a mědi.

V současné době je již dokončena studie proveditelnosti a další práce na přípravě těžby pokračují. Dobu začátku těžby však lze zatím jen odhadovat, pravděpodobný je řád několika let.

Zdroj: Miming.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře