Kategorie: Nezařazené

Rubrika – Nezařazené – různé články


Řadit dle : -

Kanada zlepší yukonské silnice

Kanada zlepší yukonské silnice

Kanadská vláda se rozhodla vynaložit 247 milionů dolarů na zlepšení stavu silnic a dálnic v severozápadním teritoriu Yukon v sousedství americké Aljašky. Cílem je podporovat rozvoj zdrojů v této na nerostné suroviny bohaté oblasti. Uvedl to kanadský premiér Justin Trudeau v hlavním městě teritoria Whitehorse. (Pokračování textu…)

Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

Švýcaři znovu otevřou kanadský důl

Zejména v období krize je častým jevem, že neefektivní doly jsou zavírány. Často spíše zakonzervovány se záměrem těžbu obnovit, pokud se ceny těžených surovin dostanou na úroveň, kdy se obnovení těžby vyplatí. Do této situace se nyní dostává důl na těžbu zinku a olova na kanadském ostrově Vancouver. (Pokračování textu…)

Zlato na čtyřletém maximu?

Zlato na čtyřletém maximu?

Zdá se to možná neuvěřitelné, ale po dlouhém období poklesu a nyní několikaměsíčního růstu by se koncem letošního roku mohla cena zlata dostat až na čtyřleté maximum. Tvrdí to alespoň analytici americké poradenské společnosti Metals Focus. (Pokračování textu…)

Zlato? Stříbro? Měď!

Zlato? Stříbro? Měď!

Sledujeme pečlivě ceny zlata či stříbra, a pokud nedáváme pozor, možná nám unikl výrazný cenový pohyb u dalšího významného průmyslového kovu – mědi. Co se tedy s mědí vlastně děje, jaké jsou důvody tohoto stavu a jaké jsou vlastně vyhlídky mědi? (Pokračování textu…)

Nejen ropy, i uranu je příliš

Nejen ropy, i uranu je příliš

I když se úvahy o přebytku některých surovin na trhu točí zejména kolem ropy, nejsou to pouze její těžaři, kteří mají problémy s přebytky na trhu. Ve stejné situaci jsou i těžaři řady průmyslových kovů. Jedním z nich je uran a situace na trhu s ním rozhodně není pro těžaře růžová. (Pokračování textu…)

Hrozí ztráta desetiny světové produkce niklu

Hrozí ztráta desetiny světové produkce niklu

Regulace na Filipínách může ohrozit světové dodávky niklu. Tvrdí to alespoň švýcarská UBS Group, podle které je po akcích filipínských regulátorů v ohrožení zhruba desetina světové nabídky tohoto kovu. Roste tak šance, že jeho cena by příští rok mohla stoupnout o dalších 25 procent. Kov, který se používá při výrobě nerezové oceli, už UBS zařadila mezi své oblíbené komodity. (Pokračování textu…)

1 2 3 6