Diamantový trh nabírá dech

Diamantový trh nabírá dech

Světovému trhu s diamanty se blýská na lepší časy. Nových nálezů bylo málo a poptávka po nerostu nadále poroste. Tvrdí to alespoň jihoafrický těžař Petra Diamonds.

Světová produkce surových diamantů vzrostla pouze o dvě procenta na 127 milionů karátů, což souvisí jednak s nedostatkem nových nálezů, ale také s omezováním výdajů na průzkum, řekl tento týden při představování celoročních výsledků generální ředitel Johan Dippenaar.

Nabídka na světovém trhu s diamanty se po roce 2020 podle něj pravděpodobně sníží. Poptávka po těchto nerostech se ale stále zvyšuje, čemuž napomáhá zlepšující se trh v USA a vyšší zájem z Indie a Číny.

Další oporou by mohl být svatební trh, který je vůči proměnlivým hospodářským podmínkám do určité míry imunní. Větší zájem o svatební šperky s diamanty se navíc objevuje i na rozvíjejících se trzích, včetně Číny a Indie.

Petra Diamond sees shiny 2017 for the global industry

Firma očekává růst

Petra Diamonds provozuje čtyři diamantové doly v Jihoafrické republice ( jeden je na snímku) a jeden v Tanzánii. Do centra pozornosti se dostala v uplynulých měsících, když se tři velké diamanty z jejího dolu Cullinan prodaly za rekordní částky.

Firma nyní očekává, že její produkce vzroste v příštím finančním roce meziročně o více než 24 procent. Dlouhodobého cíle těžby, totiž pěti milionů karátů, dosáhne podle svých odhadů už v roce 2018, tedy o rok dříve, než dosud předpokládala. V uplynulém finančním roce, který skončil v červnu, stoupla produkce Petry o 16 % na 3,7 milionu karátů.

Zdroj: Patria Online

 

 

 

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře