Kategorie: Diamanty

Řadit dle : -

Alrosa vzdala hledání čtyř horníků

Alrosa vzdala hledání čtyř horníků

Dne 4. srpna byl podzemní diamantový důl Mirnyj ruské společnosti Alrosa částečně zaplaven vodou z otevřeného dolu nad ním. Ze 151 horníků, kteří v té době v dole byli, se jich 143 podařilo do druhého dne dostat živé na povrch. Nyní společnost Alrosa oznámila, že zastavila pátrání po čtyřech ze zbývajících osmi horníků. Důvodem je vysoká hladina vody na podzemním pracovišti. (Pokračování textu…)

De Beers zkusí ekologičtější těžbu diamantů

De Beers zkusí ekologičtější těžbu diamantů

Největší světový těžař diamantů, společnost De Beers, chce do pěti let provozovat jako první na světě doly, v nichž se těžba obejde bez produkce oxidu uhličitého. Tento způsob těžby má zajistit kimberlitová hlušina, do které budou pouštěny všechny zplodiny vzniklé při těžbě diamantů. Zásadní otázkou spuštění této metody však stále zůstává finanční náročnost tohoto způsobu těžby, která pokud se nedostane na přijatelnou úroveň, může být důvodem odložení projektu do vzdálenější budoucnosti. (Pokračování textu…)

Světoví těžaři diamantů

Světoví těžaři diamantů

Ve svých čas od času zveřejňovaných žebříčcích největších světových těžařů se tentokrát dostáváme k těžařům kovu opravdu nejtvrdšího, ale také velmi krásného. K těžařům diamantů. Tyto v průmyslu i šperkařství ceněné kusy se sice vyrábějí i umělou cestou (zejména pro průmyslové využití), ale co naplat, když ty přírodní jsou tak krásné. Takže na kterých nalezištích se v roce 2016 vytěžilo nejvíce diamantů? (Pokračování textu…)