Cena zlata uvězněná mezi dvěma body

Vypadá to, že se na jaře budou ceny zlata na jaře pohybovat jen v určitém rozsahu, vzhledem k tomu, že nereagovaly dle očekávání na nedávné události a technické indikátory jsou také neutrální, tvrdí analytička z francouzské banky.
Bankovní krize na Kypru a nekončící uvolněná monetární politika Fedu měly zlato podpořit, ale „místo toho zůstaly ceny vůči událostem chladné“, řekla Anne-Laure Tremblay z BNP Paribas.
„Současná hodnota zlata měla přivést investorskou poptávku po bezpečném přístavu, protože kdoví, která další země se dočká Kyperského řešení“, řekla a dodala, že tuto averzi k riziku ceny zlata nereflektovaly. „Nákupy zlata v Eurozóně od cihel po mince se stále mohou zvednout, až budou domácnosti měnit hotovost za cenný kov. Avšak, tak jako v předcházejících případech obav z problémů Evropy, dollar zatím posloužil jako úkryt před bouří, což z části vysvětluje, proč zlato odpovědělo tak tiše na neštěstí na Kypru.“

Zprávy o tom, že Čína může zaujmout opatrnější postoj k monetární politice, pomohly medvědím cenám, ale prý je nepravděpodobné, že odebrání vyšší likvidity a regulací nebankovnímu finančnímu sektoru dopadlo i na skutečnou výkonnost ekonomiky.

Konečně, Tremblay řekla také, že kvantitativní uvolňování se v dohledné době nikam nepohne a až si to trh uvědomí, zlatu to pomůže. Nemuselo by k tomu ale dojít v druhém kvartálu. Stále by ale měli být investoři připraveni na jeho slabiny a to i přes možné vyostření situace na starém kontinentu.

Technická analýza nevykazuje žádný směr, kterým se zlato má ubírat. „Indikátory ceny zlata naznačují znatelnou absenci trendu na trhu – viz neutrální poměry RSI, uvadající klouzavý průměr a malou volatilitu“, sdělila Tremblay.

Charvát, 26.3.2013
Zdroj: Kitco News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře