Alrosa vzdala hledání čtyř horníků

Alrosa vzdala hledání čtyř horníků

Dne 4. srpna byl podzemní diamantový důl Mirnyj ruské společnosti Alrosa částečně zaplaven vodou z otevřeného dolu nad ním. Ze 151 horníků, kteří v té době v dole byli, se jich 143 podařilo do druhého dne dostat živé na povrch. Nyní společnost Alrosa oznámila, že zastavila pátrání po čtyřech ze zbývajících osmi horníků. Důvodem je vysoká hladina vody na podzemním pracovišti.

Záchranáři po celou dobu hledali osm chybějících horníků, kteří se podle evidenčních štítků měli nacházet čtyři na úrovni 210 metrů pod zemí a další čtyři na úrovni 310 metrů pod zemí. V úterý vydala společnost prohlášení, v němž uvádí: „Vysoká hladina vody v důlní šachtě znemožňuje provádět další pátrací a záchranné operace na úrovni 310.“ Podle prohlášení je v této oblasti vysoká hladina vody a je příliš riskantní provádět zde další pátrací operace bez výrazného ohrožení záchranářů. Pátrání po zbývajících hornících, kteří se nachází na úrovni 210 metrů pod zemí, nadále pokračuje.

Search for missing workers trapped at Russia's Alrosa mine fails

Důl Mirnyj, v jehož podzemní části došlo k zatopení pracovišť.

Ztrátu nahradí jiné doly

Státní diamantový těžař Alrosa, největší světový producent diamantů co do počtu vytěžených karátů, zajišťuje zhruba 9 procent světové produkce diamantů. Důl Mirnyj, nacházející ve v sibiřském Jakutsku, je největším dolem společnost. Společnost zatím není schopná říci, kdy bude těžba v dole pokračovat. Letošní chybějící produkci chce nahradit vyšší těžbou v jiných dolech.

Zdroj: mining.com

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře