Zlato zase spadlo, riziko zmírnění stimulu Fedu, investoři prodávají ETF

Zlato spadlo nejvíce za 2 týdny, když americký Fed naznačil, že je připraven omezit nákup dluhopisů podle potřeb souvisejících s inflací. Poptávka po zajištění drahým kovem klesá.
Federální komise pro volný trh (FOMC) sdělila v prohlášení, že „je připravena navýšit, nebo snížit rychlost nákupů, aby udržela vhodnou politiku akomodace při změně výhledu nezaměstnanosti a inflace“. Podle dat Bloombergu dostaly ETF podložené zlatem v objemu 174 tun největší zásah od roku 2008.

Trhy s akciemi a komoditami poklesly poté, co se ukázalo, že čínská výroba roste pomalejším tempem.
Prohlášení stlačilo cenu z $1472 na $1455 (1. května). „Zlato částečně vykompenzovalo ztráty, protože centrální banka stále pumpuje peníze do ekonomiky a inflace zatím neroste, ale mohla by pohnout s cenami později“, řekl Phil Streible, senior broker na komoditách v R.J. O’Brien & Associates. „Ostatní negativní faktory jako slabá čínská data  a pokles v burzovních produktech hrají proti ceně zlata.“

„Prohlášení Fedu, že může utáhnout kohoutek, pokud to bude třeba, není dobrá zpráva pro zlato“, řekl Frank McGhee, hlavní dealer v Integrated Brokerage Services LLC v Chicagu. „Také čínská data vedou dolů všechny kovy.“
Fed ve zkratce prohlásil, že bude pokračovat v nákupech, dokud se podstatně nezlepší výhled trhu práce. Nezměnili plán udržení úrokových měr blízko nuly, dokud bude nezaměstnanost nad 6,5% a výhled inflace nepřekročí 2,5%.

Charvát, 7.5.2013
Zdroj: Bloomberg

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře