Zlato Trend míří nahoru, ale jak dlouho?

Za pár týdnů se rozhoupala cena zlata v rámci $150, což odpovídá 10% původní ceny. Spící poptávka se začala probouzet a prodejci fyzického zlata se nemohou zastavit. Mincovna v Perthu byla otevřena i přes víkend. Pokud jste nakoupili před pár týdny, teď bude vhodný čas stáhnout část peněz ze stolu, zlato ještě není za vodou.
Následující výzva pro zlato je hranice někde mezi $1530 a $1550, odkud původně zlato spadlo v dubnu. Silná hranice podpory (support line) se často postupně změní na překážku, když už je prolomena, a zlato by mohlo mít problém ji překročit v krátkém horizontu.

V technické perspektivě je vidět, že je zlato v krátkém horním trendu (10 denní klouzavý průměr je pod 35 denním), ale dlouhodobě je zde stále dolní trend (35 denní je pod 200 denním).

Optimismus na základě krátkého trendu patří do agresivní strategie. Pokud se otočí krátkodobý trend dolů, pak budou dolů mířit všechny a cena také.

Dejme tomu, že se zlato postupně vyšplhá na onu hranici $1530 – $ 1550. Je dost možné, že by došlo k dalšímu prodejnímu tlaku. Odhady, kam by pak zlato spadlo, se asi budou lišit a nelze vyloučit ani možnost opakování ceny na $1320. Kdyby se toto povedlo, bylo by na místě si nabrat zlata, co člověk unese.

Kdoví, zda se nám taková příležitost poštěstí. Je pravděpodobnější, že jakýkoliv podstatný výprodej z hranice odolnosti (resistance line) stlačí cenu natolik, že z kola vypadnou všichni tradeři, kteří nakoupili o trochu později, ale ne dost, aby byl vidět jasný signál k nákupu.

Čas optimismu pro zlato přijde, až se bezprostřední trend otočí a týdenní MACD indikátor (Moving Average Convergence Divergence) zamíří nahoru. Do té doby je potřeba být dost hbitý, pokud člověk nakupuje zlato a chce na tom něco vydělat, možná si ukrajovat zisky po částech.

Charvát, 6.5.2013
Zdroj: Money Morning

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře