Zlato předpovědi Grafy Technická analýza: Boj o klíčové úrovně cen zlata

Obchodujte, co vidíte, ne to, čemu věříte. Krása čtení grafů spočívá v tom, že dává obchodníkům možnost být objektivní. Při pohledu na technické parametry zlata po vrcholu koncem srpna na $1494 za unci se zdá, že prosincové furtures na Comexu ztrácí svůj lesk. Technická analýza grafů pohybu ceny zlata…
Graf Technická analýza pohyb ceny zlata.

Prosincové futures totiž spadly pod býčí trend načrtnutý od 28. června do 7. srpna. Minulý týden se trh vzchopil, aby otestoval bod zlomu, ale znovu se ustoupil. Pro tuto chvíli to znamená, že býci ztratili převahu. JE tady dvousměrné obchodování a býci a medvědi bojují o kontrolu.

Technicky, graf s vyššími denními maximy a vyššími denními minimy je stále zřejmé od konce léta. Ale support line na úrovni denního rozptylu ze 7. srpna je pro blízký horizont důležitou oblastí. Tato oblast se nesmí prolomit, jinak bude zlato náchylné vůči podstatným tlakům k prodeji.

Nutno podotknout, že prosincové zlato sklouzlo jak pod 20-denní, tak pod 40-denní klouzavý průměr, což je pro býky červená vlajka. Takové úrovně nabízí blízkou resistance line na $ 1365,80 a $1349,80 v tomto pořadí.
Trh si podřadil do dočasně neutrální zóny mezi resistance podle ceny z  19. září na $1375,40 a support nad $1291,5, případně až $1271,80. Býci potřebují dobýt resistance pro znovuzískání pevné kontroly v krátkém období. Na druhou stranu důrazné uzavření pod dnem oblasti podpory (support zone) by vedlo k nastolení období medvědů.

Prozatím můžeme pravděpodobně očekávat hlučné a bouřlivé skoky nahoru a dolů mezi těmito dvěma hranicemi.

Charvát, 26.9.2013
Zdroj: Kitco News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře