Zlato po prohlášení Trumpa o uvalení cel vystřelilo vzhůru, Bitcoin se držel kolem 11000 USD

Zlato po prohlášení Trumpa o uvalení cel vystřelilo vzhůru, Bitcoin se držel kolem 11000 USD

⚡ KITCO.com ⚡

Přehled zpráv 26.02. – 05.03. 2018

Zlato koncem minulého týdne vystřelilo vzhůru z dvouměsíčního minima díky prohlášení amerického prezidenta D. Trumpa o uvalení cel na dovoz oceli a hliníku, trhy se obávají počínající obchodní války. Bitcoin mezitím držel hranici kolem 11000 USD, překročit 12000 se nepovedlo, nicméně lze pozorovat lehce rostoucí trend.

Zlato, stříbro, platina

Největší tábory na Wall Street a Main Street shodně očekávají příští týden růst zlata díky ekonomické nejistotě a slabému americkému dolaru v důsledku oznámení prezidenta Donalda Trumpa o uvalení cel na ocel a hliník.
Celý článek: Kitco.com

Společnost Metallic Minerals Corp. a Group Ten Metals Inc. oznámily vznik Metallic Group, což je spolupráce dvou předních společností zabývajících se průzkumem drahých a základních kovů s portfoliem vysoce perspektivních aktiv v Severní Americe, se zaměřením na stříbro a zlato v oblasti Yukonu (projekt Keno Silver) a na platinu, palladium, nikl a měď v Severní Americe (doly Stillwater).
Celý článek: Kitco.com

Keith Neumeyer, generální ředitel společnosti First Majestic Silver, se drží svého prohlášení, že stříbro nakonec dosáhne dvojciferných cen. „Stříbro je nesmírně důležité, lidé se na něj dívají jako na zlato chudého člověka, což je absolutně špatný způsob, jak se podívat na stříbro,“ řekl Neumeyer během konference BMO Global Metals & Mining. „Stříbro je extrémně kritický kov, je to strategický kov a investiční komunita na to nakonec přijde.“
Celý článek: Kitco.com

Aby se stříbro dostalo ze svého současného obchodního rozmezí, musí se investiční poptávka spojit s průmyslovou poptávkou, řekl Michael Steinmann, generální ředitel společnosti Pan American Silver. „Stříbro je pro budoucnost velmi důležitým kovem … Podívejte se na elektroniku, na auta…“
Celý článek: Kitco.com

Nedostatečný průzkum možné těžby stříbra za posledních 30 let způsobil, že výroba stříbra dosáhne svého vrcholu, řekl Phil Baker, generální ředitel společnosti Hecla Mining.
Celý článek: Kitco.com

 

Bitcoiny

Ceny Bitcoinu vůči USD byly během pátečního obchodování vyrovnané. Býci měli zatím dobrý týden. Nedávná cenová akce vytvořila vzor býčí vlajky, což naznačuje, že další velký cenový pohyb bude směrem nahoru. Další klíčový technický cíl pro  býky je protlačení cen nad úroveň odporu ve výši 11 780 USD.
Celý článek: Kitco.com

Kryptoměny nejsou podle fyzika Michia Kaku budoucí zlatou  horečkou, tou bude těžba drahých kovů z asteroidů.
Celý článek: Kitco.com

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (1 hlasů, průměr: 10,00 out of 10)
Loading...

Komentáře