Zlato navzdory nesnázím fundamentálně stále silné

Současný optimismus ve prospěch ekonomického oživení nasměřovalo pozornost investorů k finančnímu sektoru a ti pak nechali cenu spadnout. GoldPrice.net ale reportuej, že ekonomický aparát, který podpořil předchozí růst je stále na místě.Technické indikátory stlačily zlaté futures dolů a spotová cena je na minimu loňského července.SPDR prodává cihly. Jevy tohoto typu podporuje víra a zájem o akcie, na které se dlouho čekalo. Dne 19. února prolomil index The Dow Jones Industrial Average milník 14 000 bodů, tady pětileté maximum pro tento indikátor. Navzdory trendům a jejich vlivu na cenu zlata se někteří odborníci přiklánějí k vyšším cenám v budoucnu.

Arthur McGuire, vicepresident Gold Price říká: „Investoři do zlata by se neměli obávat čerstvého poklesu. Ve skutečnosti je to výhodné pro ty, kdo chtějí do zlata investovat pro zisk a ochranu bohatství, neboť to představuje skvělou příležitost k nákupu. Ano, akciový trh teď vypadá atraktivně, ale tak to bylo i po první a druhé vlně kvantitativního uvolňování a následně se pak stejně všechny peníze přelily do zlata. Není důvod počítat tentokrát s čímkoliv jiným. Krátkodobé technické indikátory vidí zlato níž pro tuto chvíli, ale to se pravděpodobně změní. Pod tím vším stále leží podpora, která vyhnala zlato o 550% za posledních 12 let a přesně tyto fundamentální důvody garantují předurčení zlata k novým výšinám.“

GoldPrice.net je jedním z vedoucích poradců v oblasti drahých kovů od roku 1992. Jejich pobočky naleznete v New Yorku, Kalifornii, Texasu, Utahu, Novém Mexiku a v Puerto Ricu. Gold Price je také přímý dealer zlata a stříbra, specializuje se na nákup, prodej a trading fyzického zlata a stříbra v podobě cihel, mincí a certifikovaných vzácných mincí.

Charvát 26.2.2013
Zdroj: NEWS.yahoo.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře