Zlatá horečka pokračuje, kryptoměny dále oslabují

Zlatá horečka pokračuje, kryptoměny dále oslabují

⚡ Česká média ⚡

Přehled zpráv 24.01. – 31.01. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Zlatá horečka u zlata a drahých kovů pokračuje, zatímco Bitcoin a ostatní kryptoměny padají kvůli negativním zprávám z trhů, pokračující regulaci a hackerskému útoku.

Zlato, stříbro, platina

 

„Ten, kdo si jako vánoční dárek koupil zlato, na tom vydělal. Jen od 10. prosince 2017 do dnešního dne cena zlata stoupla o více než 100 dolarů za troyskou unci,“ říká hlavní ekonom BH Securities Štěpán Křeček. „Zvyšující se cena zlata je důsledkem slabého dolaru. Včera dolar opět oslabil a vůči euru dosáhl tříletého minima. Jedno euro se obchoduje za 1,25 dolaru,“. Zlato se včera obchodovalo i za cenu 1364 dolarů za troyskou unci, což je nejvíce od září 2013.
Celý článek: Kurzy.cz

Cena zlata meziročně vzrostla zhruba o 100 dolarů na dnešních 1356 dolarů (27.554 korun) za troyskou unci (31,103 gramu). Zároveň se dostala na 1,5leté maximum z července 2016. Důvodem růstu je zejména slábnoucí kurz dolaru, řekl analytik společnosti Golden Gate CZ Pavel Ryba.
Celý článek: Info.cz

Spotřeba nerostných surovin poroste i příští dvě desetiletí závratným tempem. Přesto budou dostupné, a to v dostatečném množství. Ale na skutečně zajímavou otázku, tedy jestli a o kolik zdraží, nikdo odpovědět nedokáže.
Celý článek: Idnes.cz

Platina se už několik dnů drží na svém vrcholu. Aktuálně se obchoduje za 1 012 USD. Její cena by neměla v nejbližších dnech výrazněji poklesnout. Stále se tedy bude obchodovat velmi vysoko. Platina v posledních dnech překonává jeden rekord za druhým. Aktuálně se například obchoduje za jednu z nejvyšších cen za posledního půl roku. A i nadále by tomu takto mělo být.
Celý článek: FXStreet.cz

 

Bitcoiny

Kryptoměny v noci na dnešek výrazněji oslabovaly. Negativně se projevuje náběh regulačních opatření v Jižní Koreji a komentáře špiček „tradičního“ finančního světa odsuzující kryptoměny v současnosti do pozice zajímavé hračky nevhodné pro seriózní investice. Výrazně negativně pak působí také zprávy o rozšířeném vyšetřování regulátorů vůči největší americké kryptoměnové burze Bitfinex a vůči Tetheru a navíc ještě prohlášení Facebooku, že zakazuje na svých stránkách zobrazování veškeré reklamy spojené s kryptoměnami.
Celý článek: Kurzy.cz

Japonská burza Coincheck se zřejmě stala terčem zatím největšího hackerského útoku na digitální kryptoměnu. Útočníci odcizili v přepočtu 10,8 miliardy korun z více než čtvrt milionu účtů. Burza slíbila, že oběti útoku odškodní. Hackeři připravili burzu o 58 miliard jenů (530 milionů dolarů / 10,8 miliardy korun) v kryptoměně NEM. Ta je z hlediska tržní hodnoty desátou největší. Po zveřejnění krádeže oslabila o jedenáct procent, bitcoin ztratil 3,4 procenta a kryptoměna ripple 9,9 procenta.
Celý článek: Idnes.cz

Odborníci na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu varovali před přílišnou volatilitou bitcoinu. Míní, že z tohoto důvodu by se nejrozšířenější digitální měna neměla používat jako peníze. Názory na bitcoin nebo kyberměny obecně však nebyl na fóru jednotný a některé významné postavy světového byznysu si jej naopak pochvalovaly.
Celý článek: Otechnice.cz

Rapper 50 Cent zjistil, že je bitcoinovým milionářem. V roce 2014 se rozhodl jako první umělec přijmout honorář za své album v bitcoinech. Poté věc pustil z hlavy a na bitcoiny si vzpomněl až v letošním roce, když zjistil, že jejich hodnota neuvěřitelně vzrostla. Honorář z roku 2014 má dnes totiž díky značné volatilitě kryptoměny hodnotu okolo 7 až 8 milionů dolarů.
Celý článek: Idnes.cz

Většina tradičních bank vnímá kryptoměny pouze jako prostředek ke spekulativní investici. Za přímou konkurenci peněz v oblasti placení za zboží a služby bankéři digitální měny nepovažují. Shodli se na tom účastníci panelové diskuse na setkání Fintech Leaders Club pořádaném Hospodářskými novinami.
Celý článek: iHned.cz

Jihokorejci, pokud budou chtít koupit nebo prodat bitcoiny či jinou kryptoměnu, budou muset od 30.1. zamířit na jednu z šesti místních bank, oznámila agentura Yonhap News. Také bude zakázáno používání již existujících obchodních účtů, které nejsou propojeny s bankou a se jménem klienta, a směnárny budou nuceny sdílet údaje o transakcích s bankami. Tento krok má za cíl efektivně postihnout anonymní obchodování s kryptoměnami v Jižní Koreji.
Celý článek: Roklen24.cz

 

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře