Vánoce – klenotníci čekají boom zájmu

Vánoce – klenotníci čekají boom zájmu

Zlepšující se ekonomická úroveň našich obyvatel a tím rostoucí kupní síla spolu s trvající nízkou cenu zlata a stříbra dávají předpoklad, že letošní vánoční prodeje šperků budou rekordní.

Je to prakticky každoročně se opakující situace. Během prosince vzroste výrazně prodej diamantových šperků oproti předcházejícím měsícům. Koneckonců totéž vidíme i u řady jiného zboží.

U šperků je to ale dost výrazný posun. Například v loňském roce vzrostly podle klenotnictví ALO diamonds prosincové nákupy 2,7krát ve srovnání s měsíčním průměrem za období leden až říjen.

Letos pak klenotníci očekávají ještě větší nárůst zájmu zákazníků. Letos by tento srovnávací ukazatel měl vzrůst až 3,7krát. Přitom klenotnici zaznamenávají růst prodejů již od počátku roku. Například u zmíněné firmy ALO diamonds vzrostly maloobchodní tržby ve třetím čtvrtletí oproti koňskému roku o více než čtvrtinu. Rozhodující část prodejů se přitom uskuteční v Praze, kde vládne prodej prstenů a náušnic. Na Moravě pak téměř třetinu prodejů tvoří přívěsky s drahými kameny.

Proč takový růst zájmu? Dva důvody jsme zmínili již v úvodu – rostoucí kupní síla našich obyvatel a trvající nízká cena zlata a stříbra. Dalším důvodem může být i rostoucí zájem našich obyvatel o koupi šperků jako investičního nástroje. Podle průzkumů si v současné době šperk primárně jako investici pořizuje již více než čtvrtina Čechů. A jejich podíl trvale roste.

Zdroj: Kurzy.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře