Váhání zlato nebo stříbro může ukončit měď

Jedna věc, na kterou je dobré myslet při volbě obchodů, je aspekt relativní síly. Pokud máme dva a více kandidátů k nákupu, jednoznačně si vybereme toho se silnější výkonností. Při prodávání toho nejslabšího. Na tohle jednoduché logické pravidlo se často zapomíná.Se stávající nabídkou potenciálních kandidátů, v tomto případě kovů, mnozí zůstanou ze sentimentálních důvodů u svých favoritů, což může dost dobře být ten slabší ze skupiny, a budou doufat, že to časem nějak dotáhne. Špatně. Může dojít i na takový případ, ale pokud se dá v obchodování získat výhoda, berte ji.

Měď se blíží ke zlomu směrem vzhůru, pokud ovšem ho nemá již za sebou od konce ledna, přesně 30.1. Podíváme se na to více zblízka.

Trend a harmonie na trhu jsou nejdůležitější proměnné. Poslední dobou vidíme vyšší maxima i vyšší minima a to už od září 2011, kdy cena vstoupila do trojúhelníkové formace (graf). Je nasnadě si položit otázku, zda jde o zlom, nebo se připravuje selhání.
Důvodem je že vidíme v posledních měsících menší rozsah u červených sloupců, než u zelených a červená je až pátá od konce. Je důležité si vždy vybrat co nejvíce ukazatelů. Kolik je jen možné.


Momentální měsíční sloupec je sotva nad křivkou nabídky, jako vycházející slunce na horizontu. Měsíční grafy se nepoužívají pro načasování, jediné, co můžeme vyčíst je měsíční trend, který míří nahoru.

Musíme připustit krátkozraký náhled na měď, protože je to určitý kritický bod, který se musí sám ukázat jako zlomový při náběhu. Stojí zde také další ohledy, pro jistotu, ale pokud potenciální pohyb selže už na startovní čáře, ostatní faktory budou v další analýze k ničemu. Klíč leží ve vývoji v posledních třech týdnech a speciálně týden poslední jakožto odrazový můstek pro nadcházející vyšší cenu.

Minulý týden byly objemy nejvyšší od konce listopadu a týdenní zavírací minimum leželo níže, než předchozí dvě, třebaže ne přesvědčivě. Vskutku, protiargument, že čistý obchodovaný objem byl v nakupování, je platný. Proč? Při zvýšeném úsilí, prodávající nebyli schopni natáhnout rozpětí směrem dolů. Proč? Protože nakupující brali vše, co bylo nabízeno a tím odklonili pohyb ceny od cesty dolů. Přinejmenším, toto vychází ze selského rozumu.
Zmínili jsme trend a harmonii, jakožto základ této analýzy. Existuje konzistence ve všech třech případech, jež podporuje způsob, jakým nahlížíme na vývoj trhu v přítomnosti. Všechny obchodní dny února jsou nad křivkou nabídky, kvůli smlouvám na březen a dobíhajícím smlouvám ze začátku měsíce.

Ještě jednou, zúžujeme náš pohled na posledních 5 obchodních dnů. Pátý sloupec od konce byl prodejní bez jakéhokoli pokračování. Co se stalo s prodávajícími? Všechny čtyři zavírací ceny tvoří shluk, kdy je každý sotva nižší, než ostatní.
Navzdory nárůstu v objemu posledních tří dnů, zavírací ceny jsou nad středem každého sloupce a minima zůstala nad 50% zónou návratu. Na druhém grafu jsou vyznačené 2 nákupy. Jeden při zlomu 30. ledna a podložený pátečním výprodejem, zatímco zlato a stříbro dostaly ránu, měď se udržela, takže přibila druhá pozice. Konečně přichází na řadu aspekt relativní síly.

Podle analýzy 60 a 20-minutových grafů se největší objem obchodoval kolem minima (smart money nakupující od těch, co nemohli déle udržet a prodali) a zavíračky byly nad každodenním průměrem. Pokud by měla měď selhat a ne se zvednout, objem by musel být na maximech každé intradenní aktivity, a to nebyl.

Není náročné dodat ještě jeden náhled na výprodej, který ukázal, že se zase tak moc nevyprodalo a z toho se dá vyčíst vyvíjející se nákupní tržní aktivita, očekávejme následující náběh vzhůru. Nějakou chvíli se bude možné na mědi svézt.

http://edgetraderplus.com/market-commentaries/copper-poised-for-breakout-while-gold-and-silver-falter-timing-is-now

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře