Těžba zlata stříbra WGC upřesňuje nové měření těžebních nákladů

The World Gold Council (WGC) ve čtvrtek odkryla nový způsob, jak měřit náklady těžby ve snaze poskytnout průhlednější ekonomiku těžby zlata.Tato nová metrika nazvaná „all-in“ (všechno, nebo nic) je už nějakou dobu tématem debat hlavních těžařů, ale kompletní detaily rámce nebyly zveřejněny až doposud.

Tento průmysl užíval peněžní náklady k vysvětlení produkce dolů, ty obsahují těžbu, zpracování, prodej a poplatky státu. Nový systém z WGC rozšiřuje základ o náklady byznysu. Udržovací all-in náklady jsou rozšířením peněžních nákladů a nyní obsahují i udržování výstupu, zatímco all-in náklady ukazují různé náklady produkce během života dolu.

Systém není v souladu s Obecně uznávanými účetními principy (GAAP), ale je alternativou k měření výkonnosti firmy. Čísla, která vytvoří, budou k dispozici vedle požadovaného výsledku hospodaření podle GAAP. Zapojení je dobrovolné, ale WGC sdělila, že očekává začátek užívání k prvnímu lednu.

Řada těžařů zlata již systém používá, například Barrick Gold Corp., Gold Corp., a Agnico-Eagle spolu s dalšími začaly vykazovat výsledky už pro čtvrté čtvrtletí minulého roku.

Charvát, 7.7.2013
Zdroj: KITCO News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře