Také u platiny klesá cena na „dobrých zprávách“

Zlato si prošlo šokem v souvislosti se zábleskem naděje o americkém oživení a platina toto úterý klesla z důvodu uklidnění situace na straně nabídky. Situace v dolech už nevypadá tak strašidelně. Na jedné straně optimistické zítřky, na druhé už ne tak nadšení spekulanti na růst ceny.Na New Yorkské burze klesla platina na sedmiměsíční minimum. Sevřely se tak zatím rozbíhající se nůžky mezi žlutým a bílým zlatem. Jihoafrická dodávka platiny se nezdá být nadále tolik ohrožena a zlatu pomáhají italské volby.
Asociace horníků a jejich odbory podepsaly smlouvu, která se soustředí na udržení mírového prostředí a stability v těžebním prostředí v JAR, největším exportérovi platiny na světě. Pár dní předtím vyslovila svůj souhlas největší odborová skupina v zemi.

„Cokoliv, co má co dělat s těžebním průmyslem v Jižní Africe ovlivní ceny“, řekl stratég pro komodity ve Standard Bank, Marc Ground. „Trh je trochu nervózní. Protože je teď trh platiny tak napjatý, lidem nechybí moc k tomu, aby prodávali.“
Futures na platinu na duben klesly až o 2,4% na $1581 za unci. Spotová cena je v Londýně o 0,4% níž. Obchodovaný objem futures byl na dvojnásobku  průměru za 100 dnů.

Charvát 3.3.2013
Zdroj: bdLive.co

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře