Slabé ceny zlata dodávají lesk přehlídce hodinek a šperků

Pokles cen zlata podle očekávání napomůže zvýšit tržby maloobchodníků na blízkovýchodní přehlídce šperků a hodinek, která se koná obrok v Sharjah v Dubaji. Začala v úterý.
Cena zlata sice za poslední čtyři týdny vzrostla, nutno ovšem dodat, že šlo o růst z čtyřletého minima, kterého zlato dosáhlo 3. října. „Vzhledem k období svátků a s cenami zlata nižšími, než v minulém ročníku, očekáváme dobré tržby“, sdělil manažer dubajské maloobchodní společnosti KGK.

Třicátý sedmý ročník výstavy se koná v Expo Centre Sharjah do soboty. Sjede se zde 450 dodavatelů, výrobců, maloobchodníků, velkoobchodníků a designerů – o 52 vystavujících více než na předchozí akci.
Zlato a diamanty byly populární součástí importu do Spojených arabských emirátů první tři měsíce roku 2014. Spotřebitelé zde nakoupili 200 000 kilogramů v hodnotě 37,9 miliardy dirhamů.
Přehlídky se zúčastnilo 20 zemí, nejvýraznějšími byly Hong Kong, Indie, Singapur, Thajsko a Itálie. Předvede se zde i 91 společností ze Spojených arabských emirátů. Odhad návštěvnosti činí 60 000 v pěti dnech.

Charvát, 14.10.2014
Zdroj: Gulf News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře