Sibanye rozšiřuje platinové aktivity

Sibanye rozšiřuje platinové aktivity

 

Významný jihoafrický těžař drahých kovů Sibanye Gold rozšiřuje své platinové aktivity. A směřuje na severoamerický kontinent.

Významná jihoafrická těžařská společnost drahých kovů Sibanye Gold, největší jihoafrický těžař zlata, posiluje své aktivity v těžbě platiny. Již v loňském roce získala společnost platinový důl Aquarius Platinum a tři doly od konkurenční Anglo American Platinum.

Vstup do Severní Ameriky

Jihoafrická aktiva Sibanye však stárnou, a tak se firma začala rozhlížet i po jiných kontinentech. Výsledkem je koupě jediného severoamerického producenta platiny Stillwater Mining (na snímku). Jinak však také největšího světového producenta platinových kovů mimo Jižní Afriku a Rusko (ty dohromady zajišťují přes 70 procent světové produkce těchto kovů). O tom, že Sibanye o tento důl hodně stála, svědčí i skutečnost, že kupní cena 2,2 miliardy dolarů je vyšší než tržní hodnota kupovaného podniku.

Sibanye Gold expands platinum assets by buying Stillwater in $2.2bn deal

Koupě montanského dolu tak odpovídá cíli Sibanye stát se třetím největším světovým producentem palladia (které se těží společně s platinou) a čtvrtým největším světovým těžařem, co se týče celé skupiny platinových kovů. Takto formuloval cíle Sibanye její generální ředitel Neal Froneman.

Zdroj: Mining.com

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře