Předpovědi mluví o vyšší ceně za zlato

Když už se ceny zlata přehouply přes 1200 dolarů za unci, většina účastníků týdenní ankety Kitco News Gold Survey předpokládá růst žlutého kovu i v budoucnu.
Pravidelné týdenní ankety Kitco News Gold Survey se účastnilo 21 vybraných zástupců odborné veřejnosti. Deset z nich očekává růst ceny zlata, šest se přiklání k poklesu ceny a zbylých pět nepředpokládá výraznější změny. V této skupině odpovídají dealeři zlata, investiční banky, obchodníci s futures a techničtí analytici.
Pro růst v krátkém období mluví silnější krátkodobý trend, na kterém by si mělo zlato postavit zisky. „Očekávám prolomení hranice 1240 dolarů za unci a pokračování podle 200denního klouzavého průměru na 1271,60  dolarů před koncem roku. To by za letošek znamenalo růst ceny a také pozitivní start, který by mohl pokračovat v následujícím roce“, řekl Ralph Preston, ředitel Heritage West Financial.
Naopak ti, kteří se přiklonili ke klesající tendenci, věří, že zlato nebude schopné v růstu pokračovat z důvodu nejisté ceny ropy, která za minulý týden klesla o 10 %. Třetí názor spoléhá na kolísání ceny zlata mezi 1215 a 1240 dolary za unci.
„Myslím, že zlato pro tuto chvíli zůstane beze změny. Spíše bude trávit nedávné nárůsty, obzvlášť pokud nepřijdou nové zprávy od ECB. Existuje riziko poklesu v případě, že by Fed změnil úrokové míry a zvýšil tak cenu dolaru“, tvrdí Colin Cieszynski, tržní senior stratég v CMC Markets.
Richard Baker, editor Eureka Miner Report, mluvil o tom, že zlato zůstane v současném pásmu, ale doplnil několik možných scénářů pro růst: „Přestože zlato pravděpodobně zůstane poblíž současných úrovní v krátkém období, cesta vzhůru není vyloučená před koncem roku. Cena ropy je teď více než 5x volatilnější než cena zlata. V minulých sedmi letech taková situace obvykle znamenala pro zlato vyšší poptávku. Například pokud by nižší ceny ropy vedly ke geopolitické nestabilitě – třeba kolapsu ruské ekonomiky – zlato by mohlo podstatně vzrůst. Bez dodatečných katalyzátorů může jeho cena ovšem spadnout s ostatními komoditami někam mezi 950 a 1170 dolary za unci v prvním čtvrtletí příštího roku.“

Charvát, 16.12.2014
Zdroj: Kitco.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře