Polovina českých manažerů preferuje investice do zlata

Osm z deseti podnikatelů a manažerů v České republice preferuje investice do drahých kovů. Polovina pak investice do zlata.

To jsou nejzajímavější údaje z průzkumu mezi českými byznysmeny, který provedl zpracovatel drahých kovů Safina společně s nezávislou agenturou IPSOS. Do drahých kovů přitom více investují podnikatelé než manažeři, nejčastěji ve věku 45–53 let se středoškolským vzděláním.

Manažer prodeje investičních drahých kovů Safiny Libor Křapka k výsledkům průzkumu říká: „Výzkum potvrdil, že fyzické zlato, které zahrnuje uzanční slitky, investiční a pamětní mince a medaile, v České republice vede poměrně výrazně nad zlatem papírovým s tím, že nejpevnější pozici mají tradiční uzanční slitky.Zlato se již dlouhodobě těší největší oblibě, ale investiční preference u ostatních kovů se mění.V současné době je zejména mezi menšími podnikateli oblíbená platina. U větších podnikatelů se zase oblibě těší palladium.“

Fotka

 Několik dalších zajímavých informací o investicích českých podnikatelů a manažerů do drahých kovů. V žebříčku obliby zaujímají první místo shodně s 27,5 procenty uzanční slitky a cenné papíry vázané na drahé kovy. Se 17 procenty následují pamětní mince vydávané ČNB a se 16 procenty investiční mince.

Čtvrtina investorů do drahých kovů drží ve svém portfoliu do 100 g zlata, pětina pak mezi 100 a 500 gramy. Necelá polovina investorů investuje ročně do drahých kovů od jednoho do deseti tisíc korun.

Zdroj: Colosseum

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře