Podfuk s Kaddáfího zlatem

Po internetu koluje spam, který se tváří jako e-mail od vdovy padlého diktátora. Jde o podobu Nigerijských dopisů, klasický spam, kde se z vás někdo snaží vylákat peníze.

Kdosi tvrdí, že se potřebuje zbavit několika tun zlata a vydává se přitom za Safii Farkashal-Baraasi Gaddafi (Kaddáfího manželka). Jak je snad každému jasné, paní Kaddáfíová není majitelem tohoto G-mailového účtu a stejný e-mail se zobrazí stovkám lidí.

Spameři tuto metodu používají tak často, že už je snad každému známá a většina českých serverů jakoukoli poštu z Nigerie obvykle automaticky likviduje. Antivirová společnost Kasperski Labs napsala přes Twitter: „Ne, (Kaddáfího) manželka vám opravdu nechce dávat peníze“. České mailové účty navíc chrání neschopnost překladačů cokoli smysluplně přeložit, což ubírá spamu na vážnosti.

Asi nemá cenu problém složitě rozebírat. Jen pro úplnost, transakce je údajně „100% bezpečná pro vaši stranu“ a celkový objem majetku, který se paní Kaddáfíové prý povedlo z plukovníkova sejfu sebrat, činí $25,7 milionů ve zlatých náhrdelnících a tak podobně.

O diktátorově zlatě jsme již psali a není vyloučené, že spameři reagují na nové zprávy v souvislosti s vyšetřováním majetku, který by měl být navrácen do Libye.

Charvát: 18.6.2013
Zdroj: internet

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře