Po pátém týdnu růstu cen zlata klesá poptávka v Asii

„Chuť nakupovat, když ceny letí nahoru, není valná“, tvrdí Peter Fung z Wing Fung Precious metals v Hongkongu.
Poptávka po zlatých špercích a cihlách u největšího světového spotřebitele – Asie – vyhasíná, protože se ceny zvyšují již 5 týdnů v řadě. Obchodníci tvrdí, že to tak zůstane už po celý zbytek léta.
Ceny v Číně, která spotřebovává zlata nejvíce, jsou tento týden oproti světu v discountu (nižší), a to světová cena dosáhla tříměsíčního vrcholu.
„Dá se očekávat, že se poptávka vzpamatuje nejdříve na podzim, možná mezi zářím a říjnem“, řekl Fung. Prémie v  Hongkongu, který je hlavní cestou do Číny, činily od 50 centů po 1,20 dolaru za unci. Ve zbytku Číny byly ale ceny pod světovou cenou určovanou v Londýně, a to zhruba o 1 dolar na unci.
„I kdyby ceny spadly, pochybuji, že by poptávka výrazně narostla“, tvrdí dealer ze Singapuru.
Asie nakoupila rekordní množství zlata v loňském roce, když ceny klesly o 28 %. Spotřebitelé urychlili svoje nákupy, což ubralo část z nákupů v letošním roce.
V Indii kupující čekají na vládní rozpočet. Ten bude zveřejněn příští týden a trhy předpokládají 10% snížení importních cel na zlato. Uvolnění dovozních pravidel by stlačilo domácí ceny, které nyní převyšují londýnský fix o 25–30 dolarů za troyskou unci.

Charvát, 5.7.2014
Zdroj: moneycontrol.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře