PLATINA předpověď analýza Čím více se prodávají auta, tím více ubývá platiny

Platina a paladium budou v příštím roce nejlépe zhodnocujícími kovy, protože je budou rekordní celosvětové prodeje automobilů držet zkrátka na straně nabídky. Tak mluví nejpřesnější dostupné předpovědi od Barclays Plc a Johnson Matthey Plc.
Jaký je tedy předpoklad, či analýza vývoje pro cenu platiny a palládia?
Platina by měla vyrůst o 13% na cenu $1635 za unci do posledního čtvrtletí 2014 podle průměru z osmi odhadů, které Bloomberg vyhodnotil za nejspolehlivější v posledních dvou letech. Paladium získá 10% na průměrných $823 za unci – nejvíce jedno čtvrtletí od roku 2001.

Zatímco zlato a stříbro klesly o nejméně 20% kvůli vypařujícímu se přesvědčení, že jsou schopny uchovat hodnotu, investoři jsou optimističtí u platiny a paladia. Na rok 2014 je očekáváno zrychlení růstu prodejů aut o 4,8%. Tento rok to bylo 2,7%.

Trhy platiny a paladia vykazují nejtěsnější poměr nabídky a poptávky mezi drahými kovy a pravděpodobně to tak zůstane i pro další rok“, řekl Daniel Briesemann, analytik Commerzbank AG ve Frankfurtu a jeden z nejpřesnějších prognostiků paladia za poslední dva roky podle Bloombergu. „Průmyslová poptávka by měla zůstat vysoko.“

Charvát, 29.10.2013
Zdroj: Mineweb, Bloomberg

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře