Paulson prodělal na zlatě přes 300 milionů dolarů

Miliardář John Paulson prodělal na zlatě během pátečního propadu $300 milionů svého vlastního majetku v sázce na zlato, které se dostalo nejníž za téměř dva roky.

Paulson má přibližně $9,5 miliard zainvestováných v různých svých hedgeových fondech, z nichž 85% investuje do cenných papírů spojených se zlatem. Nemůžeme se divit, že pak při pětiprocentním propadu přišel o $328 milionů. Jeho investoři přišli o $62 milionů.

Zlato zakoplo a namířilo si to dolů, což pro 57-letého Paulsona nepřináší dobré zprávy, se špatnými výsledky bojuje už dva roky. Minulý rok řekl investorům, že jeho $700 milionový Gold Fund přebije jeho ostatní strategie do pěti let, protože ten kov je nejlepší zajištění proti inflaci a podkopávání měny. Do března činila letošní ztráta fondu 28%.

„Náhlý propad v cenách zlata nezměnil naši dlouhodobou strategii“, sdělil v e-mailu John Reade, partner a analytik pro zlato v Paulson & Co. „Začali jsme investovat do zlata, když stálo $900 v dubnu 2009, takže i když je dole z vrcholu $1500, stále je dost vysoko vůči naší nákupní ceně.“
Paulsonovi investoři si mohou vybrat mezi denominací v dollarech a ve zlatě. V pátek přišly Paulsonovy fondy o $62 milionů v investicích do zlatých akcií, alespoň podle podílů, které měli k 31. prosinci. Největší sázka společnosti v dolech zahrnuje 7,35% v AngloGold Ashanti Ltd (ANG).
Reade z Paulsonova týmu tvrdí, že zlato bude pokračovat ve zhodnocování, protože centrální banky pumpují peníze do ekonomiky v míře dosud nevídané. „Očekáváme, že posílení ekonomiky a akciového trhu způsobí růst nabídky peněz větší, než bude opravdový růst a tím se postupně spustí inflace, což je důvod, proč je pro nás zlato dlouhodobě atraktivní“, dodal Reade.

Charvát: 14.4.2013
Zdroj: Bloomberg

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře