Obama se sešel s Kongresem, začínají škrty

President Barrack Obama se sešel s vůdci Kongresu, což nikdo nepředpokládal. Šlo o posun ve snaze zabránit vládním škrtům ve výši $85 miliard, které měly vstoupit v platnost před páteční půlnocí.Dopolední schůzky se zúčastnili Republikáni John Boemher a Mitch McConnell a Demokraté Harry Reid a Nancy Pelosi. Trvala asi hodinu. Poté sdělil Boemher reportérům, že strana bude příští týden (tedy tento týden) hlasovat o legislativě o financování vlády na zbytek rozpočtového období, takže se Kongres nebude muset starat o nebezpečí pádu vlády, zatímco se bude jednat o škrtech.

„President dosáhl svého zvýšení daní 1. ledna“, řekl Boemher, aby upozornil, že Republikáni nepodpoří nové změny v systému daní.

Demokraté a Republikáni se nedokáží shodnout, jak nahradit škrty, které za devět let činí $1,2 bilionu. Pro zbývajících 7 měsíců rozpočtového období částka činí $85 miliard. Republikáni nesouhlasí s návrhem Demokratů zdanit nejvyšší třídy, aby nahradili část redukcí v rozpočtu.

„Rodiny střední třídy nemohou nadále platit za neschopnost Washingtonu,“ prohlásil Obama ve čtvrtek.

„Kolik peněz ještě budeme chtít ukrást Američanům na financování větší vlády?“ Řekl ve čtvrtek na konferenci ve Washingtonu Boemher.

S tímto problémem USA zápolí v podstatě od prosince minulého roku. Strany mají argumenty pro oba programy, které odpovídají jejich politickému směru. Trhy neúnavně sledují, kdy se politici konečně dohodnou. Zdá se, že president Obama nakonec ustoupí, aby nedošlo k vládnímu kolapsu.

Charvát 3.3.2012
Zdroj: www.Bloomberg.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře