Nomura: Zlato blíže ke konci pádu, než k začátku

Nomura ve čtvrtek naznačila, že by zlato mohlo sklouznout ještě trochu v krátkodobém horizontu, ale také řekla, že se trh nachází blíže ke konci pádu cen, než k jeho začátku.
V minulém týdnu zlato padalo při rostoucích úrokových mírách amerických pokladničních poukázek po schůzi Federal Open Market Commitee, sděluje Nomura. Trhy zapracovávaly potenciální přerušení amerického kvantitativního uvolňování.
Výběry ze zlatých ETF v poslední době zrychlily, což nabádá k dalšímu oslabení v krátkém horizontu. Nomura řekla: „Aby se pokles u zlata zklidnil, bude se toto muset otočit a to teprve uvidíme.“

Navíc podle Nomury může jakýkoli pohyb pokladničních výnosů vzhůru poškodit zlato hlavně v kratší době. Firma však dodává, že zlato již oceňuje v určité výši normalizační politiku FOMC, možná dokonce více, než ostatní trhy.

„Na dlouhodobé bázi se domníváme, že je zlato v pozdních fázích propadu a vskutku se dostáváme k důlním nákladům zlata“, tvrdí Nomura. „Myslíme, že asijští nákupčí se mají šanci k trhu v určité fázi také připojit až bude propad ceny dostatečně velký. To by v konečném důsledku dodalo také podporu. Avšak, kvůli změnám v tržní dynamice po schůzi FOMC, v delším horizontu, až se proud obrátí, zlepšení bude poměrně malé.“

Charvát, 27.6.2013
Zdroj: KITCO News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře