Největší rozštěpení těžební společnosti pro londýnskou burzu

BHP Billiton, Ltd., největší těžební společnost na světě, potvrdila svůj záměr získat dodatečný úpis akcií v Londýně, což by znamenalo největší rozdělení společnosti v tomto odvětví.
Rozhodnutí reaguje na poptávku investorů po upsání společnosti také v Londýně v potenciálním objemu 15 miliard dolarů, stejně jako u primárního úpisu v Austrálii a u sekundárního úpisu v Jihoafrické republice.
„S radostí upíšeme další akcie v Londýně vzhledem k tomu, jaký je o novou společnost zájem mezi investory“, řekl výkonný ředitel Andrew Mackenzie (na obrázku). „Práce na rozdělení pokračují a hotovo by mělo být v první polovině kalendářního roku 2015.“


BHP minulý měsíc prohlásila, že zvažuje upsání v Londýně, ale nejdříve si na meetinzích prověřila, zda mají britští investoři o akcie vůbec zájem.
Aktiva nové společnosti zahrnují Canningtonský důl v Austrálii, největší světový projekt ve stříbře a olovu. Odštěpená společnost bude také dominantním světovým hráčem na trhu manganu, 7. největší těžař hliníku a devátá největší společnost přes nikl. Sídlo by mělo být v Perthu a v čele bude stát současný finanční ředitel BHP Graham Kerr.

Charvát, 20.10.2014
Zdroj: Bloomberg

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře