Nejstabilnější: Gold Fields, AngloAmerican a Teck Resources

Na světovém ekonomickém fóru v Davosu ve Švýcarsku byla společnost Teck Resources vyhlášena na žebříčku 100 Most Sustainable Corporations (100 nejudržitelnějších korporací)
Toto hodnocení pro rok 2013 připravila společnost Corporate Knights. Teck stojí mezi nejlépe hodnocenými kanadskými firmami.

Gold Fields obsadily třetí místo mezi těžebními společnostmi, co se otázky udržitelnosti týká, podle Dow Jones Sustainability Index (DJSI).
Index představuje nejvýznamnější měřítko pro dlouhodobé investice na světě. Porovnává udržitelnost 3200 vedoucích světových firem obchodovaných na burzách a to od roku 1999. Mimo jiné se přihlíží k praktikám managementu ve vztahu k ekonomickému, společenskému a životnímu prostředí. Společnosti s tržní kapitalizací nad $2 mld. se hodnotí podle znečišťování vody, využití energie, produkce oxidu uhličitého a také bezpečnosti práce. Není to poprvé, co se na žebříčku Gold Fields ukázaly, zopakovaly tentokrát úspěch z roku 2011, kdy se dostaly na čtvrté místo.

„Silná pozice v DJSI je milníkem v naší cestě k vedení na poli udržitelnosti ve zlatařském sektoru, tudíž je pro nás zlepšení hodnocení zprávou, že odvádíme dobrou práci“, prohlásil generální ředitel Gold Fields Nick Holland.

„Naši lidé žijí a pracují v komunitách, kde operujeme, a mají velký zájem na tom, dělat to, co je správné pro příští generace“, sdělil ředitel Tecku. „Naše umístění odráží vývoj, kterým jsme prošli, ale uvědomujeme si, že nás čeká ještě spousta práce. Teck zůstává oddán odpovědnému těžebnímu vývoji a zohledňuje budoucí generace a životní prostředí v každém svém rozhodnutí.“

Charvát 1.2.2013
zdroj: im-mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře