Miliardáři Soros a Bacon opouští investice do zlata

Miliardoví investoři George Soros a Louis Moore Bacon prodali své pozice v burzovních produktech navázaných na zlato v minulém kvartálu poté, co futures klesly nejvíc za osm let. Naproti tomu John Paulson otevřené pozice drží.Soros Fund Management LLC zredukoval své investice do SPDR Gold trust, největšího fondu podloženém zlatem, o 55% na 600 000 podílových jednotek k 31. prosinci. Americká komise pro cenné papíry (SEC) ve středu zveřejnila tři měsíce staré informace.
Baconův  Moore Capital Management LP prodal veškeré podíly ve fondu  SPDR. a snížil účast v Sprott Physical Gold Trust.
Paulson & Co., největší z investorů SPDR si svůj podíl 21,8 mil. jednotek drží.

Rozhodnutí posledního čtvrtletí těch, co pozice opřené o zlato prodali, může přidat na vážnosti spekulacím o konci dvanáctiletého růstu ceny zlata při datech z USA a Číny, které ukazují na oživení ekonomiky. UBS AG ve středu snížila svou měsíční cílovou cenu o 6,8% s vyjádřením, že ekonomický optimismus odsouvá z popředí defenzivní aktiva včetně zlatých cihel. Ve čtvrtek dosáhly zlaté futures pětiměsíčního minima.

Hedgeové fondy celkově snížily své sázky na zlato o 56% od vrcholu, kterého dosáhly v říjnu. Podle ankety Bloombergu, které se zúčastnilo nad 100 ekonomů, by měl růst zrychlovat hlavně v Číně a USA, dvou největších ekonomikách.
Mimo to klesl světový trh zlata zahrnující zlaté cihli, zlaté mince a burzovní produkty o 8,3% na 424,7 tun v posledních třech měsících minulého roku. Ve čtvrtek data zveřejnil World Gold Council (WGC). Celoroční pokles činí 9,8% na 1534,6 tun.

Charvát 18.2.2013
Zdroj: Bloomberg.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře