Mexiko zvedá těžební daně

Poprvé za mnoho let začne Mexiko danit důlní společnosti, které v zemi již operují, nebo plánují začít. Cílem je získat výhody pro místní komunity.Zákon je tlačený prezidentem Enriquem Peña Nietem vychází z volebního programu „Pakt pro Mexiko“. Od voleb uběhl rok a do kongresu by se měla reforma dostat v první polovině tohoto roku, jeho přesná forma ještě není jasná. Podle webových stránek strany se počítá se zavedením do poloviny roku 2014.

Vláda také volá po dohodách s těžaři ohledně respektování tradic a soudržnosti místních komunit. V plánu je zákaz vertikálních šachet pro těžbu uhlí, aby se předešlo tragediím.

V současné době chybí jakékoliv daně, nebo jiné poplatky státu, které by byly zaměřeny přímo na důlní průmysl v Mexiku. Společnosti v současné době platí pouze standardní daně z příjmu pro právnické osoby. Nový zákon se bude také zaměřovat na zpoplatnění využívání národního nerosného bohatství.

Ministr hospodářství Ildefonso Guajardo Villarreal prohlásil, že směřování peněz od dolů ke komunitám je klíčové pro předcházení konfliktům a z toho by měly mít prospěch nejen současné, ale i budoucí projekty v zemi.

Charvát 8.2.2013
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře