Má cenu investovat do zlata, když zlato padá a spadlo?

Ceny zlata klesly a spousta investorů se teď ptá, zda je ten správný čas nakoupit o něco levnější cihly. Měly by investovat do nich, nebo spíše do futures? I pro ty, kteří nikdy zlato nevlastnili, diverzifikace má vždy svůj smysl a pokud může přinést zisky, kdo by to nebral.Na tyto otázky odpovídal Teera Phutrakul, člověk, který má za sebou zajímavou kariéru ve financích.

Přestože trh zůstává nejistý v blízkém časovém rámci, nedávný pokles může znamenat jen reakci na americké oživení a uklidnění evropských dluhů. Pokud nemáte v portfoliu žádné zlato, tento pokles pro vás může být ideální příležitostí kdy kov v dostatečné míře přidat. Je ovšem nutné si uvědomit, že nejde o investici v tradičním smyslu slova, protože nevyplácí ani dividendu, ani úroky.

Vskutku, při držení zlata existují náklady obětované příležitosti. Jako aktivum mohou cihly být dost volatilní. Je nutné chápat zlato jako dlouhodobou pojistku proti ztrátě hodnoty papírů a měny s nuceným oběhem. Je to jediná měna, kterou centrální banky nezničí.

Zlato rozkvétá při finančním riziku a my bychom neměli zapomínat, že tam venku stále číhá dost rizika.

Charvát 6.3.2013
Zdroj: BangkokPost.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře