LBMA jmenovala Citigroup market makerem pro zlato a stříbro

Londýnská asociace trhu se zlatem (LBMA) ve čtvrtek uvedla do funkce Citigroup jako tvůrce trhu, čímž podtrhla ambice banky při její snaze expandovat v sektoru vzácných kovů, mezitím co se ostatní rozčilují kvůli regulatorním záležitostem.
LBMA sdělila jmenování Citibank NA, součásti Citigroup, do funkce tvůrce trhu platné od čtvrtka.
V tuto chvíli má LBMA 12 market makerů , kteří se starají o jeden nebo více ze tří trhů – spotový, forwardový a opční. Trhy vytváří dvoustrannou kotaci cen pro zlato i stříbro a s nimi spojené produkty.
V červenci jmenovala Citi Giovanniho Laureriho vedoucím prodeje cenných kovů pro Evropu, Střední východ a Afriku. Laureri byl dříve výkonným ředitelem vzácných kovů v UBS.
S výjimkou Citi většinou světové banky svojí expozici v obchodování se zlatem a stříbrem omezovaly. K tomu je vedlo zvýšení kontroly fixování cen drahých kovů v Evropě i v USA zapříčiněné podezřeními na manipulace s kurzem na několika finančních trzích.
LBMA v minulém měsíci formálně spustila proces hledání nového administrátora pro století starý mechanismus, který ukončí telefonní hovory mezi čtyřmi institucemi ve prospěch elektronického řešení.

Charvát, 30.9.2014
Zdroj: Reuters

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře