Kongres USA konference komentář Ben Bernanke FED a Bitcoin

Američtí zákonodárci uspořádali první historické slyšení o virtuálních měnách v Kongresu. Reagují tak na rostoucí zájem o kontroverzní měnu Bitcoin, která je průkopníkem pro tento typ aktiv. Ben Bernake komentoval Bitcoin…
Během diskuzí v pondělí 18.11.2013 o úskalích a výhodách Bitcoinů – se soustředěním na anonymitu v systému a chybějící regulaci – vystoupala cena jednoho Bitcoinu na $750 za jednotku. Od slyšení se neočekávaly žádné legislativní návrhy, jeho účel byl spíše informační

Federal Reserve Chairman  Ben Bernanke comments on bitcoin

Federal Reserve Chairman Ben Bernanke comments on bitcoin

Předseda Fedu Ben Bernanke již své stanovisko vyjádřil v září v otevřeném dopise. Někteří ho chápou jako „opatrné požehnání“, zatímco jiní tvrdí, že se Bernanke „spíše distancoval“ od virtuální měny.

Několik poznámek k Bernankeho záříovému dopisu:
Bernanke poukázal na skutečnost, že první komentáře k virtuálním měnám, dříve chápaným ve formě elektronických peněz, byly Kongresu představeny již před dvaceti lety tehdejším místopředsedou Fedu, Blinderem. Ten tehdy zmínil potenciální riziko takovýchto typů inovací ve vztahu k vynucování práva a dohledu, nicméně neopomenul ani jejich potenciál jako rychlejší, bezpečnější a efektivnější platební systém.

Přestože Fed obvykle monitoruje vývoj trendů, nemusí nutně být autoritou, která zaštiťuje dohled a regulaci takovýchto entit. Z logiky věci má větší možnost ovlivňovat měnu, kterou emituje sám, proto se v této souvislosti soustřeďuje především na oblast zákona o bankách (Bank Secrecy Act) a na praní špinavých peněz.

Centrální banka plánuje spolupracovat s dalšími agenturami na těchto problémech a bude pokračovat s monitorováním vývoje podle širokého zájmu o bezpečnost a efektivnost platebních systémů.

Charvát, 25.11.2013
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře