Kolumbijský zlatý projekt jde k ledu

Kolumbijský zlatý projekt jde k ledu

Obyvatelé kolumbijské oblasti Tolima referendem poslali k ledu čtrnáct let práce a 900 milionů dolarů vynaložených na zlatý projekt La Colosa.

Světová trojka v těžbě zlata, společnost AngloGold Ashanti se sídlem v jihoafrickém Johannesburgu zastavuje svůj projekt na těžbu zlata La Colosa v Kolumbii. K ledu tak jde 14 let práce na tomto projektu a 900 již vyložených dolarů. Těžařská společnost oznámila, že zastavuje práce na projektu, dokud „není jistá hornická činnost v Kolumbii a v provincii Tolima“.

Rozhodnutí o zastavení projektu předcházelo rozhodnutí kolumbijského ústavního soudu, které zrušilo pravomoc centrální vlády schvalovat důlní projekty. Umožnilo tak místním starostům a provinciálním guvernérům napadnout vládní povolení k průzkumu. V provincii Tolima pak následné referendum odmítlo pokračování v těchto pracích.

Výsledek obrázku pro colosa colombia

Oblast projektu La Colosa

Obrovské ložisko

Projekt La Colosa ležící 150 km západně od kolumbijské metropole Bogoty, patří k největším světovým nalezištím zlata. Zatím se podařilo ověřit zásoby kovu v množství 25,4 milionu uncí zlata, čímž se ložisko řadí mezi desítku největších zlatých ložisek na světě.

Projekt La Colosa je největším ze tří projektů na těžbu zlata, kterými se společnost AngloGold v Kolumbii zabývá.

Zdroj: mining.com

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře