Jim Rogers a Marc Faber si zlato koupí. Zlato kupovat nebo ne?

Méně informovaní investoři opět prodávají zlato, nebo prohlašují konec býčího zlatého trhu. Smart money jako Marc Faber a Jim Rogers, kteří předpovídali krizi a neustále hájili dlouhodobou alokaci peněz do zlatých cihel kvůli zajištění proti systémovému a měnovému riziku, budou na tomhle propadu nakupovat, informoval Goldcore o nejnovějších událostech.
Nakupovat zlato když padá nebo ne? Co na to odborníci?Report také smetl ze stolu strach o „kříž smrti“ (technický indikátor) pro zlato: „Takzvaný strach z kříže smrti pro zlato je zjednodušením, falešný nesmysl, který budou všichni ignorovat. Zlato si tím prošlo v v dubnu 2012. Podobní alarmisté varovali před koncem trendu a pravděpodobnosti pádu ve stylu osmdesátých let.“

Jednotlivé technické indikátory jsou sami o sobě zcela k ničemu. Je mnohem důležitější se soustředit na fundamentální faktory evropské a přicházející britské, americké a japonské dluhové krize, globálních měnových válek a reálné hrozby recese.

Zlato se dostalo pod tlak díky opuštění pozic hedgeovými fondy a bankami na Comexu. Neobvyklá a často neprofitabilní podstata prodeje ve stejnou dobu každý den znovu vedla k podezření o tržní manipulaci.
Obchodníci v krátkých pozicích a ti, co spoléhají na technickou analýzu, mají ruku nahoře a tlačí svou výhodu směru trhu a sentimentality ostatních na vlastní stranu. Nervózní spekulanti na vzestup vypadávají kvůli příkazům stop-loss a obavě z krátkodobého otočení trendu. Z poměru počtu příkazů k nákupu ku příkazům k prodeji je vidět strach retailových investorů z pokračování poklesu. Takové chování by naopak mohlo svědčit o přiblížení se ke dnu.

________________________________________________
Staré rčení z Wall Streetu říká: „Nikdy nechytej padající nůž“. Na našich stránkách budeme nadále publikovat různé úhly pohledu pro lepší přehled o situaci.

Charvát 26.2.2013
Zdroj: hellenicsHippingNews.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře