Jihoafrický kovozpracující průmysl stupňuje stávku

Jihoafričtí strojaři a dělníci zpracovávající kov odmítli nedělní nabídku 10% zvýšení mezd od zaměstnavatelů. Svolalo se 220 000 stávkujících členů, aby zintenzívnili dvoutýdenní stávku.
Generální tajemník odborové organizace (NUMSA) sdělil, že nabídku odmítli, protože nezahrnovala dvoumístný nárůst platů pro všechny tři roky. Dodal, že členové největších odborů v zemi budou pokračovat ve stávce po dobu neurčitou.
„Budou-li zaměstnavatelé pokračovat v nezodpovědném přístupu a nesmyslných nárocích, může se stát, že nebudeme mít jinou možnost, než povolat k soudržnosti i ostatní sektory průmyslu. Toto je zvažováno s naprostou vážností“, prohlásil vůdce odborů.
Zastavení práce, které započalo pouhý týden po stávce v platinovém sektoru, ovlivňuje asi 12 000 zaměstnavatelů, a to nejen v JAR.
Kromě toho to poškozuje vztah investorů k ekonomice země, která balancuje na hraně recese po pětiměsíční stávce těžařů platiny.
Jihoafrická federace oceli a strojního průmyslu odhaduje, že stávka stojí ekonomiku denně kolem 30 milionů dolarů. Ovlivněny jsou samozřejmě i další výrobní firmy.

Charvát, 16.7.2014
Zdroj: Mining. com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře