Jaký bude vývoj ceny zlata? Manažeři zlatých fondů a těžební analytici si drží pozitivní náhled v dlouhém období

Jedny z nejčastějších otázek jsou na předpověď vývoje cen zlat, stříbra, drahých kovů. Manažeři podílových fondů na zlato a analytici těžebního průmyslu, kteří se zúčastnili Denver Gold Forum 2013 tvrdí, že si ponechávají pozitivní názor na prospekty v dlouhém období navzdory úpadku cen v roce 2013.
Jedna věc je, že očekávají, že monetární akomodace ještě chvíli potrvá i přes rozčílení ohledně otázky, kdy začne FED utahovat kohoutky s penězi, které měly původně snížit dlouhodobé úrokové míry. Navíc se objevují očekávání inflace, potíže s narůstajícím státním dluhem USA a pokračuje podkopávání měn obecně.

Jak to bude se zlatem a stříbrem? Mnozí vyjádřili své názory na tomto každoročním setkání, které umožňuje investorům, analytikům a výkonným pracovníkům těžby i jiným osobnostem zúčastnit se dokonce i diskuzí jeden na jednoho.
„Obecně si myslíme, že zlatu bude i nadále náležet právoplatné místo v portfoliích spousty investorů a to pravděpodobně ještě větší měrou kvůli směru, kterým míříme s rozpočtem Spojených států a monetární politikou“, řekl Thomas Winmill, prezident Midas Management Corp.

Zlato od začátku roku kleslo a velkou měrou se na tom podílela očekávání konce současné politiky Fedu.
„Opravdu si myslím, že zlatý trend půjde nahoru“, dodal Winmill.

Jiní se přihlásili k názoru, že monetární akomodace sama od sebe nezmizí ani, když Fed přestane tisknout.
Když Fed odkládá ukončení stimulu, je to pro nás signál, že bude náročné vyhnout se likviditě, kterou dodávají“, nabídl podobné názory Brian Hicks, co-manager U.S. Global Investors‘ Globel Resources Fund.

Charvát, 14.10.2013
Zdroj: Kitco News

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře