Insideři nakupují akcie mladých těžařských firem, těžaře „juniory“ v rekordních objemech

Pokud hledáte další důkazy, že korporátní ředitelé cítí dobrý obchod v sektoru mladých těžebních firem, je na zvážení následující fakt: Insideři nakupují na burze TMX Venture (kanadská burza) v téměř rekordních objemech.
Indikátor INK Research’s Venture je na 715%, pouhých 20 procentních bodů pod rekordním vrcholem 735% z 27. října 2008. To znamená, že na burze připadá na každou akcii, kterou insideři prodají, více než sedm akcií, které nakoupí. Také to značí strmý vzestup od začátku března, kdy byl indikátor na 400 procentech.

Takový zájem úředníků a ředitelů v jejich vlastních společnostech v minulosti správně předpověděl oživení cen akcií – před pěti lety došlo k podobnému růstu indexu a šest týdnů poté se trh dotkl dna (5.prosince 2008).

Venture indicator je založen na transakcích insiderů v 60 dnech. INK má ale také indikátor, který zaznamenává pouze 30 dní transakcí. Je volatilnější, ale možná lépe vystihuje aktivitu insiderů. Právě teď ukazuje krátkodobý indikátor, že se rojí zájem okolo stlačených akcií s minimálním váháním.

Sektor zlata bezesporu táhne spoustu nákupního enthusiasmu. Indikátor INK GoldStock zahrnující všechny kanadské zlaté akcie je z velké části poháněn juniorskými společnostmi.

Charvát 8.5.2013
Zdroj: The Globe and Mail

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře