Indie má našlápnuto stát se centrem světového obchodu s diamanty

Vývoz diamantů velkou měrou přispívá k celkovému zahraničnímu obchodu Indie a zaměstnává velké množství lidí z nižších kast indické společnosti. Poté, co  vláda akceptovala zprávu zvláštní skupiny zaměřenou na diamanty to vypadá, že má Indie volnou cestu k získání prvenství na světovém trhu s diamanty.
Tato skupina pověřená vládou se skládala jak z členů vlády, tak zástupců průmyslu. Jejím úkolem byla detailní analýza problémů souvisejících s usnadněním těžby, zdaněním a vládními rozpočtovými zásahy v indickém diamantovém průmyslu a nahlédnutí k tomu, jak to řeší v zahraničí.
Ministr obchodu Anand Sharma sdělil, že otázka indického sektoru diamantů a závazek vlády pro „čisté“ a odpovědné obchodování je mezi prioritami. Jeho úředníci již vydali příkazy nezbytné k implemantaci požadavků sektoru, mezi nimi i zřízení skladového zařízení, jehož existenci si vynutilo dvouprocentní snížení dovozního cla na broušené a leštěné diamanty.

Příklady charakteristických doporučení vládě:

–          Kvóta na  znovu dovezení 15% vybroušených diamantů

–          Založení fondu pro banky na refinancování dollarových půjček v odvětví v hodnotě $3 – $5 miliard

–          Definování postupu v získávání diamantů v Indii

–          Další procedurální návrhy na snížení nákladů na vývoz
Už teď je Indie centrem pro broušení diamantů ve světovém měřítku. Začlenění jednotlivých opatření dává najevo zájem v pokračování jakožto člen v systému certifikování (Kimberley Process Certification System). Málokterá země si vede tak čistou pověst a svět by bez vytrvalosti Indie nebyl schopen udržet dosavadní míru obchodu s pochybnými diamanty na současné úrovni 1%.

Charvát 16.2.2013
Zdroj: BullionStreet.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře