Indické omezení importu nezasáhne cenu zlata

Podle analytiků nebudou mít jakékoliv změny v zahraniční obchodní politice Indie výrazný dlouhodobý dopad na cenu zlata, jak se začátkem týdne mnozí strachovali.
Jeffrey Nichols, senior poradce v Rosland Capital a výkonný ředitel American Precious Metals Advisors tvrdí, že v případě zlata dobrou analogií k zákazům ze strany centrální banky je americká prohibice alkoholu ve třicátých letech. „Zlato je hluboce zakořeněné v jejich kultuře. Je důležitou součástí jejich společnosti a já si nemyslím, že se to změní“, řekl. „Když poklesne cena zlata uvidíme nárůst poptávky po zlatě, zvlášť v Číně a v Indii. Nichols dodal, že z pašeráctví zlata se stane opravdový problém pro Indii.

Phil Newman, ředitel Metals Focus souhlasí, že přísná pravidla ohledně zlata, pokud budou moc tlačit na pilu, donutí spotřebitele k nákupu zlata na neoficiálních trzích. „Z našeho pohledu, zatímco takový krok ztíží obsluhu indického trhu, nezasáhne pravděpodobně podloženou touhu místních po zlatě“, řekl.
Z pohledu na světové ceny tvrdí Nichols, že nečeká výrazné dopady na cenu zlata, protože trh již zohlednil indickou politiku.

Rezervní banka Indie pozvolna navyšuje dovozní pravidla pro zlato, aby se konečně dostala ze záporného spektra na běžném účtu mezinárodního obchodu. Po posledním prohlášení centrální banky se World Gold Council (WGC) vyjádřil, že chápe potřebu banky vyvážit ochranu ekonomiky a spotřebitelskou poptávku.

Charvát, 5.6.2013
Zdroj: Kitco News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře