Hedgeové fondy při přehodnocování ceny zlata


Poskočení ceny vzácných kovů vzhůru je evidentním znakem, že hedgeové fondy nakupují futures.
V pondělí se ceně zlata podařilo zvednout se z měsíčního minima. V tuto chvíli trhy čekají na výsledky vyjednávání v Evropě a zvažují možné dopady řeckého vystoupení z eurozóny.

Už kolem pondělního oběda se na Comexu vyšplhal nejobchodovanější kontrakt – futures na dodání v dubnu – na cenu 1231,50 dolarů za unci, o 0,4 % nad páteční zavírací cenou. Zlato se stále obchoduje téměř o 50 dolarů výše proti začátku roku 2015, ovšem z lednového intra-denního rekordu 1307 dolarů kleslo výrazně.

Situace, kdy se vzácné kovy zlato a stříbro takhle otočí z klesajícího do rostoucího momentu, nastává, když nakupují velcí investoři jako hedgeové fondy.

Čistá dlouhá pozice ve zlatě držená hedgeovými fondy se v lednu vyšplhala na 167 393 lotů, v přepočtu 16,7 mil. uncí, což je nejvíce od roku 2012, kdy se zlato obchodovalo za 1700 dolarů. V minulých týdnech se sice nálada zhoršila, souzeno podle dat o pozicích investorů, ale zdá se, že šlo pouze o momentální zakopnutí.

I pozice ve stříbře se v posledních dnech stávají pozitivnější. Tady je ale nutno dodat, že trh stříbra bývá více rozkolísaný a sázky na růst jeho ceny nejsou na nijak závratné úrovni v porovnání se situací u zlata.

Charvát, 16.2.2015
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře