Fixování zlata v Londýně se změní ještě letos

Banky, které mají na starosti sto let starý proces určování ceny zlata v Londýně, a Asociace pro londýnský trh se zlatem (LBMA) od příštího měsíce oficiálně začnou přijímat návrhy na nového administrátora. Nový způsob by měl fungovat již koncem roku.
London Gold Market Fixing Ltd., který proces nyní spravuje, a LBMA začnou konzultovat plány s účastníky trhu koncem srpna a chtějí vyhlásit nezávislého správce do konce září. Výběr je zcela otevřený a mohou se ho zúčastnit i firmy, které se zajímají o správu fixování ceny stříbra. U stříbra změna proběhne již 15. srpna.

Gold fixing

„Jak se zdá, všichni jsou velice spokojeni s konceptem mechanismu založeném na platformě pro stříbro, takže jsem si celkem jistý, že to bude probíhat také touto cestou“, tvrdí David Govett, vedoucí oddělení drahých kovů v Marex Spectron Group v Londýně. „Jestli je kombinace CME/Reuters dost dobrá pro stříbro, měla by stejně dobře fungovat pro určování ceny zlata.“
Podle stanoviska zveřejněného spsolečností, která spravuje cenu zlata nyní, a LBMA budou nadále pokračovat diskuze s britskými úřady a účastníky trhu. O sjezdu pořádaném pod záštitou World Gold Council 7. července jsme informovali dříve. Sešlo se zde 34 delegátů z těžebních společností, zpracovatelů zlata a burzovních společností, aby určování orientační ceny prodiskutovali. Významným krokem je zlepšení transparentnosti.
„Trh se zlatem se potřebuje nejdříve věnovat londýnskému fixování ceny stříbra a implementaci nového systému zde. Ten je v posledních fázích testování“, tvrdí Ruth Crowell, výkonná šéfka LBMA. „Těšíme se, až se budeme v srpnu moci soustředit na zlato.“

Charvát, 31.7.2014
Zdroj: Bloomberg

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře