Egypt udělil koncese na těžbu zlata

Egypt udělil koncese na těžbu zlata

V těžbě zlata jako zdroji financí pro podporu své ekonomiky vidí cestu řada rozvojových zemí. Zařadil se mezi ně i Egypt, který udělil pět nových licencí na těžbu zlata. Jsou mezi nimi i dvě zahraniční společnosti, britská a španělská.

Jako řada rozvojových zemí, tak i Egypt věří v to, že možná těžba zlata pomůže zlepšit jeho ekonomiku. Proto počátkem letošního roku, poprvé od roku 2009, vyhlásil výběrové řízení na průzkum možnosti těžit zlato ve východní poušti a na poloostrově Sinaj v nově vytvořené svobodné ekonomické zóně věnované hornictví.

Jak v těchto dnech oznámil egyptský ministr ropy Tarek el Molla, příslušné koncese získaly nakonec čtyři společnosti, a to britská Veritas Mining Limited, španělská Ghassan Spain Investment, egyptská East Gas Company a rovněž egyptská Resolute Egypt, která získala koncese dvě.

Egypt awards gold mining tender to four companies

Jediný egyptský zlatý důl Sukari se nachází na východě země 700 km od Káhiry.

Zájem o získání těchto koncesí byl ze strany těžařských společností podle očekávání dost slabý. Možní investoři totiž kritizovali vládou stanovené podmínky za použití nerentabilního modelu pro průzkum. Tendru se nezúčastnil ani provozovatel jediného komerčního zlatého dolu v zemi, společnost Centamin. Podle jejího vyjádření nebyly podmínky tendru dostatečně konkurenceschopné, aby se tendru zúčastnila.

Zdroj: Reuters

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (1 hlasů, průměr: 10,00 out of 10)
Loading...

Komentáře