Drahé kovy stabilní díky slabšímu dolaru, Bitcoin neprorazil 10000 USD

Drahé kovy stabilní díky slabšímu dolaru, Bitcoin neprorazil 10000 USD

⚡ Zahraniční média ⚡

Přehled zpráv 09.02. – 16.02. 2018

Zlato, stříbro, platina, Bitcoiny

Ceny drahých kovů se drží stabilní úrovně díky slabšímu dolaru a poklesu poptávky v Asii, u stříbra se očekává růst. Bitcoin se snaží prorazit hranici 10 000 USD, zatím neúspěšně.

Zlato, stříbro, platina

Ceny zlata byly stabilní, v blízkosti 2-1 / 2-týdenního maxima v předchozí seanci, podporované slabším dolarem rychlejším než očekávaným růstem spotřebitelských cen v USA za minulý měsíc.
Celý článek: Reuters.com

Investoři ve středu skočili na zlato a jiné drahé kovy a komoditní ETF, protože trhy se nadále obávají, že FED zvýší úrokové sazby výše, než se původně očekávalo.
Celý článek: Nasdaq.com

Nedávné zvýšení úrokových sazeb a obavy z pokračujícího růstu cen zvyšují obavy z inflace. Mezi významným kvantitativním uvolňováním posledních desetiletí a inflačními obavami roste poptávka po drahých kovech. Poptávka po stříbru je na vzestupu, díky těžení kryptoměn i růstu mobilních telefonů. Poměr zlata ke stříbru se blíží úrovni, kde by mělo dojít ke korekci cen.
Celý článek: Seekingalpha.com

Zatímco Dow Jones index a širší trhy se zotavují z propadu na nejnižší hodnoty z minulého pátku, investoři si musí uvědomit, že indexy akciového trhu nefungují v přímce. Autor dále rozebírá korelaci cen stříbra a Dow Jones indexu.
Celý článek: Silverseek.com

Trh s platinou vykáže v tomto roce další přebytek poté, co v roce 2017 zaznamenal nadměrnou zásobu 110 000 uncí. Poptávka po platině klesá jak pro výrobu šperků, tak i jako důsledek snížení poptávky po výrobě automobilů, které kov používají v katalyzátorech.
Celý článek: Reuters.com

Bitcoiny

Vloni v listopadu cena Bitcoinu překročila poprvé hranici 10 000 dolarů. Zbytek roku 2017 byl pro Bitcoin jízdou až k téměř 20 000 dolarů za minci, než uzavřel rok těsně nad 13 400 USD. Teď jsme zpátky na úrovni loňského listopadu a poprvé po dvou týdnech od poslední velké korekce se Bitcoin dostal chvilkově nad hranici 10 000 USD.
Celý článek: CNBC.com

Bitcoin se po posledním pokusu o prolomení hranice 10 000 USD vrátil zpět na čtyřmístné číslo, když nenašel podporu na asijských trzích. Aktuálně se cena Bitcoinu pohybuje těsně pod touto hranicí.
Celý článek: Coindesk.com

Denisa Falta
Přehled zpráv www.KITCO.cz

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře