Commerzbank: „Základní obecné kovy nabízí atraktivní investiční nákupní příležitosti“

Nedávná slabost trhu se základními kovy představuje „atraktivní nákupní příležitosti“, prohlásila Commerzbank v úterý, když zveřejnila výhled na celou tuto skupinu.
Když ve stručnosti shrneme čísla, výhled banky pro měď činí $7100 za tunu ve třetím čtvrtletí a $7500 za tunu ve čtvrtém čtvrtletí. Hliník by měl mířit na $1.850 ve třetím a na $1.950 ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Mezi dalšími předpověďmi druhé půlky roku byl zahrnut také nikl – $14.250 a $15.500, olovo – $2.100 a $2200, zinek – $1.900a $1.950 a cín – $20.500 a $22.400. Všechny předpovědi jsou vyšší, než tříměsíční futures na London Metal Exchange.

Ceny sklouzly po nedávných náznacích předsedy Federálního reservního systému Bena Bernankeho ve smyslu snížení tempa nákupu dluhopisů centrální bankou. Také poklesu napomohly rostoucí úrokové míry a silný dollar. Kovům uškodily i obavy o vývoj čínské ekonomiky, obzvlášť po růstu mezibankovních úrokových měr v zemi.

Některé z kovů, včetně niklu a hliníku, propadly na několikaletá minima.

„Zdá se, že trh s kovy nyní silně zareagoval na negativní zprávy a je vysoce závislý na externích vlivech,“ řekla Commerzbank. „Věříme však, že negativní zprávy by touto dobou již měly být zahrnuty v cenách a neočekáváme další významné propady. Právě naopak, pokud ceny kovů zůstanou pod náklady produkce po jakoukoli dobu, nabídka se pravděpodobně podstatně ztenčí, čímž podpoří ceny. Mimo to se současná úroveň cen jeví jako atrativní příležitost k nákupu kovů z dlouhodobého pohledu.“

Charvát, 3.7.2013
Zdroj: KITCO News

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře