Čínský SWF čeká že zlato půjde nahoru

Světové ceny zlata se s ekonomickým růstem opět zvednou. Tvrdí to úředník, který má na starosti čínský státní fond v objemu $482 miliard.
„Zlato je stále nejdůležitější položka rezerv ekonomik. Rychlý růst rozvíjejících se trhů znamená, že nabídka zlata nebude tak velká“, řekl Jin Liqun, předseda dozorčí rady China Investment Corp. (CIC). „Ceny zlata by měly v dlouhodobém horizontu stoupnout.“ Na konferenci ve středu, kde mluvil na toto téma, však nenaznačil žádné datum, kdy zlato půjde nahoru.

Řekl také, že současný propad cen zlata by se uskromnil, pokud by se americká ekonomika zotavila ještě letos a uvolnila by se dluhová situace Eurozóny.

CIC držela podle Jina pouze omezené množství zlata. „My používáme zlato jako jeden z investičních instrumentů, ale nikoliv ve velkém měřítku. V tomto ohledu se nám daří.“
Výroční zpráva společnosti z roku 2011 ukázala, že zde nebyla žádná otevřená pozice související se zlatem.
CIC zvažuje investice do Evropských firem, které mají přístup k pokročilým technologiím. „Evropské země mají velmi dobrou technologii. Jsou tady dobře organizované společnosti, které mají potíže kvůli makroekonomickým problémům.“

Charvát, 18.4.2013
Zdroj: Reuters

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře