Čínská ocel a železná ruda se potácí na rekordních minimech

Futures na ocel a železnou rudu z Číny se vznášely kolem nejnižších úrovní, protože přesycení nabídky seřízlo spotovou cenu železné rudy v tomto roce už o 41 %.
Několik čínských hutí nakupovalo železnou rudu na spotovém trhu, aby doplnily zásoby před týdenním státním svátkem začínajícím 1. října, ovšem objemy byly malé a kupující pročesávali trh ve snaze najít levné dohody, říkají obchodníci.
„ Je tady sice určité doplňování zásob, ale tyhle hutě nenabízejí vysoké ceny, protože na trhu je dodávek moc“, sdělil čínský obchodník se železnou rudou Rizhao.
Železná ruda pro dodání v lednu na komoditní burze Dalian zavírala v zisku 0,7 % na 562 yuanech (92 dolarů). Tomuto pohybu ovšem předcházel čtyřdenní pokles, kdy byly ceny stlačeny na 552 yuanů, což je nejméně od založení burzy v loňském říjnu.
Nejaktivnější kontrakt pro ocel na šanghajské burze pro futures klesl o 0,2 % a skončil na 2616 yuanech za tunu, ne daleko od rekordního minima 2591 yuanů z úterka. Oslabený trh s ocelí v Číně pomohl popohnat pokles cen železné rudy s rostoucími zásobami oceli na skladech hutí, protože produkce zůstává vysoká.
Zásoby oceli ve velkých čínských hutích vzrostly na začátku září o 6,3 % a produkce oceli se meziměsíčně zvýšila o 7 %.

Charvát, 24.9.2014
Zdroj: Mining Weekly

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře