Čínská data stahují cenu železné rudy

Od středy se vlivem klesajícího importu železa do Číny propadla cena rudy na 93,20 dolarů za tunu, nejméně od června. Materiál na výrobu oceli je letos levnější o 30 % a poprvé od roku 2009 se bude obchodovat pod hranicí 100 dolarů.
Ústup ceny přišel po zveřejnění dat o půjčkách, výstupech a nákupech za červenec od Čínské centrální banky. Ta ukázala, že po silném druhém čtvrtletí druhá největší ekonomika světa hned počátkem nového čtvrtletí zpomalila.
Rozvoj nových půjček čínskými bankami se v červenci dostal na nejnižší hodnoty od světové finanční krize. Ukázalo se, že podmínky v již sklouzávajícím nemovitostním sektoru jsou negativnější, než se očekávalo.

Prodeje obytných nemovitostí v Číně klesly v červenci meziročně o 17,9 %, zatímco zásoby neprodaných nemovitostí u developerů vzrostly oproti loňsku o 25 %. Tato část čínského trhu si užívala roky zběsilého růstu v pozici tahouna ekonomiky a poptávala 47 % veškeré oceli, třikrát více než budování infrastruktury. A navíc je Čína zodpovědná za více než dvě třetiny světové spotřeby železné rudy.
Takže pokles ceny železa přichází  navzdory nečekanému skoku v importech o 11 %. Vysvětlením totiž je, že nižší ceny podnítily kupující k hromadění zásob.

Charvát, 13.8.2014
Zdroj: Mining.com

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (Zatím nehodnoceno.)
Loading...

Komentáře