Čína zavře tisíce dolů

Čína zavře tisíce dolů

Zhruba 6 tisíc neuhelných dolů chce do roku 2020 zavřít čínská vláda. Hlavním důvodem je snaha o zvýšení bezpečnosti při práci v dolech.

Čínská vláda chce v současném pětiletém plánu zavřít zhruba 6 tisíc neuhelných dolů s cílem snížit počet havárií při těžbě neuhelných surovin o 15 procent proti skutečnosti roku 2015.

Čínské hornictví se trvalé potýká s velkým počtem smrtelných úrazů při těžbě surovin. V roce 2015 zemřelo při haváriích v neuhelných dolech na 500 horníků. I tak to byl výrazných pokles smrtelných úrazů, neboť ještě v roce 2010 byl počet lidských obětí dvojnásobný.

15 dead, several trapped in coal mining explosion in western China

Trvale odložených hornických přileb bude v Číně zřejmě hodně přibývat.

Vyšší pozornost bezpečnosti práce

Podle vyjádření pracovníka čínského úřadu bezpečnosti práce jsou těžební společnosti v procesu transformace a řada z nich nemá dostatek finančních prostředků a lidí pro udržení bezpečnosti v dolech. Důsledkem je potom vysoké bezpečnostní riziko v čínských dolech. Úřady také chtějí zlepšit bezpečnostní legislativu a zvýšit počet kontrol těžebních podmínek. V zemi přitom bylo v roce 2015 podle vyjádření úřadů kolem 37 000 nelegálních neuhelných dolů.

Vláda rovněž slibuje zrychlení uzavírání malých uhelných dolů s roční těžbou do 90 tisíc tun uhlí.

Zdroj: Reuters

 

 

 

 

 

 

1 Hvězda2 Hvězdy3 Hvězdy4 Hvězdy5 Hvězd6 Hvězd7 Hvězd8 Hvězd9 Hvězd10 Hvězd (1 hlasů, průměr: 10,00 out of 10)
Loading...

Komentáře